دندانپزشکان در آمریکا می گویند افزایش موارد مبتلا شدن به دندان قروچه به خاطر استرس کرونا


به گزارش طب اصیل دندانپزشکان آمریکایی می گویند: تعداد مراجعانی که به علت استرس ناشی از تاثیرات همه گیری کرونا گرفتار بیماری ساییدگی دندان یا دندان قروچه شده اند افزایش قابل توجهی داشته است.
به گزارش طب اصیل به نقل از ایسنا، روزنامه “نیویورک تایمز” در گزارشی تازه در اینباره منتشر نموده است که دندان قروچه می تواند عوامل زیادی داشته باشد اما یکی از مهمترین عوامل ایجاد آن استرس است. امری که با تاثیرات روانی حاصل از همه گیری کرونا مرتبط دانسته می شود.
ترس از مبتلا شدن به ویروس تا متاثر شدن از مرگ اعضای خانواده یا دوستان بر اثر بیماری کووید-۱۹، خیلی از افراد را در دوران همه گیری جدید با مشکل بالا رفتن استرس مواجه کرده است
دکتر تیموتی چن، دندانپزشک و جراح در نیویورک می گوید: زمانی که مطبم را در ماه ژوئن باردیگر باز کردم در ابتدا حداقل یک نفر در روز داشتم که به چنین دلیلی رجوع می کرد. حالا به صورت متوسط روزی سه تا چهار نفر به خاطر چنین مشکلی رجوع می کنند و بعضی روزها این تعداد تا شش نفر هم می رسد.
دندانپزشکان می گویند در ماه های اخیر با افزایش تماسهای تلفنی افرادی روبه رو شده اند که از درد فک، حساسیت دندان، بی حسی لپ و سردرد شکایت دارند. مواردی که تمامی شان علایم دندان قروچه است.
شایع ترین روش درمان دندان قروچه رفتن به تراپی است تا علت اصلی استرس کشف و برطرف شود.
به گزارش یورونیوز، دندانپزشکان برای پیشگیری از صدمه بیشتر دندان ها تا زمان برطرف شدن مشکل استرس، برای بیماران گذاشتن محافظ دهان در شب را تجویز می کنند.

منبع: