سردار سلامی: دشمن کرونا را به میدان جنگ مقابل ملت ایران تبدیل کرد

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با اعلان اینکه دشمن کرونا را به میدان جنگ مقابل ملت ایران تبدیل کرد، اظهار داشت: اگر پرستاران و پزشکان ما فداکارانه وارد میدان مقابله با کرونا نمی شدند، جامعه ما با گرفتاری ها و مشکلات بیشتری مواجه می شد
به گزارش خبرنگار سیاسی ایرنا، سرلشکر حسین سلامی روز دوشنبه در همایش تجلیل از دست اندرکاران طرح بسیج ملی شهید سلیمانی در مبارزه با کرونا که در سالن اجلاس سران برگزار شد، اضافه کرد: امروز در فضای ایام شهادت مظهر فضایل عالم، گنجینه تمام نشدنی ملکات فاضله الهی در رخسار یک زن که میزان معیار پاکی ها و درخشش کمالات است- فرزند رسول خدا حضرت فاطمه(س)- هستیم.
فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی همین طور با گرامیداشت و یاد و خاطره سردار سپهبد قاسم سلیمانی وهمرزمان شهیدش اظهار داشت: امروز در یک فضای معنوی میزبان شهیدان والامقام و حیات بخش جامعه مدافعان سلامت هستیم.
وی با اشاره به اینکه شهیدان عرصه سلامت به جامعه روح، جان و حیات بخشیدند، اشاره کرد: هر پزشکی و پرستاری که جان یک انسان را از مرگ نجات می دهد در نگاه توحیدی و الهی، همه بشریت را نجات داده است.
فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با اعلان اینکه به شهیدان افتخار کنید که زنده هستند، اظهار داشت: خداوند جانشین شهید شما در خانه است این کلام معصوم است که مایه آرامش است. شهیدان نه فقط برای خانواده خود بلکه برای یک ملت افتخار آفریدند.
سرلشکر سلامی با اعلان اینکه جز با فداکاری از سختی ها و بحران ها عبور نکرده ایم، اظهار داشت: ما حوادث بزرگی را پشت سر گذاشتیم که هر کدام به تنهایی می توانست یک ملت را بشکند. او را ذلیل و تسلیم کند و عزت او را بستاند.
وی اشاره کرد: هر حادثه برای هر ملت و جامعه دو وجه دارد؛ هم می تواند عامل شکست و ذلت جامعه باشد و هم می تواند علت عزت و سبب بقا و حیات و سرافرازی و شکوه شود. ملت ایران در پرتو رهبری های ولی امر نایب امام زمان(عج) چه در دوره رهبری امام عظیم الشان مان حضرت روح الله و چه در دوره ولایت و امامت حضرت آیت الله خامنه ای حوادث سخت و بحران ها را به موفقیت های بزرگ تبدیل کردند.
فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی یادآورشد: جوانان این ملت در دفاع مقدس به استقبال خطر رفتند. از مرگ نترسیدند و دقیقاً جای مرگ و زندگی را عوض کردند و شهادت را اوج جاودانگی یافتند. زیر رگبار آتش ها فداکارانه حرکت کردند، و از تمام زیبایی های دنیا گذشتند و با خدا معامله کردند.
سرلشکر سلامی افزود: جوانان این ملت روی زمین افتادند تا ما ایستاده بمانیم. این یک واقعیت است است و ادبیات نیست پیکرها قطعه قطعه می شد و می سوخت، سرها و دست ها قطع می شد و پیکرهای زخمی زنده می ماند زیر تانک ها له می شدند اما اجازه نمی دادند دشمن حرکت نماید و سرزمین ها را آزاد می کردند.
وی با اعلان اینکه تحمل گفتن این حرف ها را ندارم و نمی خواهم بیان کنم، اشاره کرد: اگر آن فداکاری های جاودان نبود امروز سرنوشت ما مثل کشورهای دیگر بود.
فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی اظهار داشت: امروز هم اگر پرستاران و پزشکان ما فداکارانه به میدان مقابله با این ویروس خطرناک که همانند سلاح کشتار جمعی به جان بشریت افتاده است نمی رفتند، جامعه ما با مشکلات فراوان و با مصیبت هایی بیش از اندازه طاقت مواجه می شد.
سرلشکر سلامی با اعلان اینکه کرونا همانند یک سلاح کشتار جمعی است، اظهار داشت: میکروب های مسری قسمتی از سلاح های کشتار جمعی هستند که امروز در زرادخانه های دشمن ما فراوان است. اما این سپر دفاعی مستحکم، یعنی روح فداکاری، عشق به زندگی دیگران، قدرت امید بخشی و روح بخشنده آن چیزی است که ما را در میدان مقابله با این بیماری در جهان مفتخر کرده است.
دشمن کرونا را به میدان جنگ مقابل ایران تبدیل کرد
وی اظهار داشت: ما در تحریم، تهدید و ارعاب نظامی، جنگ همه جانبه روانی، محاصره اقتصادی و حتی خشکسالی در نقطه تقاطع با کرونا درگیر بودیم. همه جا در دنیا این بیماری یک واقعیت طبیعی است اما در ایران دشمن آنرا به میدان جنگ تبدیل کرد. انتظار داشتند در مقابل این بیماری کرنش نماییم، مثل برگ خزان روی زمین بریزیم و آنها تماشا کنند و لبخند بزنند این آرزوی دشمن بود.

سرلشکر سلامی در بخش دیگری از سخنانش تصریح کرد: اوایل شیوع بیماری، دشمن که هنوز کرونا به سرزمین شان نرفته بود شیپور شادی می نواخت و می گفت ایران نمی تواند در عین تحریم از این بیماری جان سالم به در ببرد ولی امروز نمودارها نشان میدهد که چه کشوری موفق است و درخشیده است.
فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی اظهار داشت: نمی خواهیم زخم زبان بزنیم بلکه از شکوه و عمل مردان و زنان خود صحبت می نماییم و دوست داریم از آنها تجلیل نماییم و دستهایشان را ببوسیم. این کرامت و شرافت جامعه پزشکی ماست که امروز از پس این نبرد سخت جهانی برآمده است. اما می دانید راز این موفقیت اعجاب انگیز چیست؟ ما را اسلام موفق کرد. رهبری موفق کرد. وقتی او دست ها را به هم گره داد و قلب ها را به هم پیوند داد، همه بسیج شدند و همه برای یکی، یکی برای همه صورت گرفت. کشور تجلی ایثار و انفاق شد و مفاهیم دینی در جامعه جان گرفت.
وی با اشاره به اینکه شهادت یک مفهوم زینتی نیست، اظهار داشت: نمی توان در شهادت ریا کرد. داستان از دست دادن جان است. این فقط اسلام است که می تواند اینچنین روح فداکاری و بخشندگی و ایثار بوجود آورد و در پرتو این حقیقت ما ماندیم و هنوز هستیم و با هم به آینده درخشان فکر می نماییم و می اندیشیم.
عزت و شکوه ملت را می خواهیم
سرلشکر سلامی با اشاره به طرح شهید سلیمانی اظهار داشت: بسیجیان و همه در مقابله و مهار کرونا یاری رساندن و اجازه ندادند بحران معیشت بعد از کرونا مردم ما را آزار دهد. ما فقط به امنیت نمی اندیشیم. امنیتی زیباست که با امنیت خاطر و آرامش روانی و آسایش هم همراه باشد. عزت و زیبایی و شکوه حیات ملت را می خواهیم این برای ما مهمست.
وی اظهار داشت: تلاش ها ثمر داد و امروز با افتخار از جهاد بزرگ مان در عرصه سلامت سخن می گوییم.
فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی یادآورشد: صمیمانه از تمام خادمان عرصه سلامت تشکر می کنم که تصویری دل انگیز و تحسین برانگیز از جامعه پزشکی ما ساختند و فضیلت و شرف و جوانمردی و غیرت و ایثار و فداکاری و وفاداری به ملت و اسلام را این چنین تجلی بخشیدند.
دانشمندان وارد عرصه ساخت واکسن نمی شدند شاید به ما واکسن نمی دادند/ امروز زبان ما زبان عزت است نه التماس
سرلشکر سلامی اشاره کرد: از آنانی که واکسن ساختند هم تشکر می کنم چونکه اگر دانشمندان ما واکسن ها را نمی ساختند، شاید امروز دشمن به ما واکسن نمی داد. ولی امروز دست ما پر است. زبانمان زبان التماس نیست زبان عزت است و این برای یک ملت کافیست.
وی با اشاره به اینکه خطرات و سختی را پشت سر گذاشتیم، اظهار داشت: سختی ها گاهی با خطر همراه اند و گاهی فقط سخت هستند. خطرات پشت سر گذاشته شده است اما سختی ها گاهی باقی است. با صبر و استقامت پیش می رویم و امیدواریم به فضل الهی در آینده در مقابل این بیماری که بسیار هوشمند و موذیانه تغییر رفتار می دهد، موفق باشیم. چونکه چیزی تمام نشده است بدین سبب به فرماندهان سپاه می گویم در میدان بمانید و دوستان ما در وزارت بهداشت و درمان در خط مقدم و ما در کنار آنها ودر کنار مردم می مانیم.