رییس اورژانس کشور: وضعیت هوای تهران خوب نیست

به گزارش طب اصیل رئیس اورژانس کشور ضمن اشاره به این که هم اکنون به علت آلودگی هوا، وضعیت تهران خوب نیست، اظهار داشت: به افراد سالمند، کودکان خردسال و بیماران دارای مشکلات ریوی اخطار داده می شود که از منزل خارج نشوند.
به گزارش طب اصیل به نقل از خبرگزاری ایرنا، برپایه اعلام شرکت کیفیت هوای تهران حالا شاخص آلودگی هوای تهران روی شاخص ۳۳۲ قرار داد و در این وضعیت کیفیت هوا نامناسب برای همه افراد جامعه است.
براساس اعلام این شرکت روز گذشته (۱۹ فروردین ماه) شاخص آلودگی هوای تهران رقم بالای ۵۰۰ و وضعیت اخطار برای این شهر را نشان می داد که قرار بود با تصمیم کمیته اضطرار هوای تهران و بعد از آخرین تصاویر ماهواره ای و جمع بندی نظرات سازمان هواشناسی برای تعطیلی مدارس و ادارات تصمیم گیری شود که در نهایت رای به فعال بودن آنها داده شد.

به همین منظور بعد از این موضوعات مطرح شده و پایین آمدن شاخص آلودگی هوا تا حدودی، مدارس و ادارات تهران تعطیل نشد اما همچنان وضعیت هوای تهران مطلوب نمی باشد که در اینباره جعفر میعادفر روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار حوزه بهداشت و سلامت ایرنا اظهارداشت: به علت استقرار آلودگی هوای تهران همچنان به افراد مسن و افرادی که مشکل ریوی دارند، سفارش می شود که از منزل خارج نشوند.
وی خاطرنشان کرد: هم اکنون وضعیت آلودگی هوای تهران خوب نیست و کودکان باید ترجیحا از منزل خارج نشوند، ورزشکاران هم باید نسبت به لغو برنامه های ورزشی خود اقدام نمایند، در این باید به شکلی خودمراقبتی داشته باشند.
میعادفر اعتقاد دارد مردم باید در چنین شرایطی مراقبت های لازم را انجام دهند تا شرایط هوای تهران بهتر شود چون برپایه اعلام سازمان هواشناسی کشور، برای استان تهران باران در راهست و اگر بارش باران را شاهد باشیم قطعا وضعیت بهتر خواهد شد.
وی در عین حال افزود: در صورتیکه وضعیت شاخص آلودگی هوای تهران به این گونه باشد، اوضاع مطلوب نخواهد بود.
رییس سازمان اورژانس کشور افزود: برای استقرار نیروی اورژانس در همه شهرهای بزرگ و آلوده آمادگی داریم و در تهران در ۵ تا ۶ نقطه شهر اتوبوس آمبولانس ها فعال می باشند.
میعادفر به مردم سفارش کرد در صورت بروز هرگونه علائم تنگی نفس و علائم تنفسی با شماره ۱۱۵ تماس بگیرند.
منبع: