اضافه وزن مردان تهدیدی برای مبتلا شدن به سرطان پانکراس

طب اصیل: پژوهش های جدید نشان می دهند مردانی که دچار اضافه وزن هستند، بیشتر در معرض خطر مبتلا شدن به سرطان پانکراس قرار دارند.
به گزارش طب اصیل به نقل از ایسنا و به نقل از یورک الرت، یک پژوهش جدید نشان داده است که اضافه وزن در بزرگسالی، خطر مبتلا شدن به سرطان پانکراس را زیاد می کند.
برپایه نتایج این پژوهش، اضافه وزن و وزن بالاتر از حد معمول در مردان می تواند خطر مبتلا شدن به سرطان پانکراس را افزایش دهد.
سرطان پانکراس یا لوزالمعده، ششمین دلیل متداول مرگ و میر در اثر سرطان است و با اضافه وزن در بزرگسالی، ارتباط مستقیم دارد. این سرطان هنگامی رخ می دهد که سلول های درون غده پانکراس که پشت معده قرار دارد، به صورت خارج از کنترل تکثیر شوند و یک توده تشکیل دهند. این سلول های سرطانی، توانایی حمله به دیگر بخش های بدن را دارند.

یک گروه پژوهشی، مجموعه ای از مردان و زنان بین ۱۶ تا ۱۹ سال را از سال ۱۹۶۷ تا ۲۰۰۲ مورد بررسی قرار دادند. در طول این بررسی، ۵۵۱ نفر مبتلا به سرطان پانکراس شناسایی شدند که ۴۲۳ مورد از آنها مرد و ۱۲۸ مورد زن بودند. این پژوهش نشان داد که اضافه وزن، خطر مبتلا شدن به سرطان پانکراس را بیشتر در مردان بالا می برد.
همینطور مشخص شد که در بین مردان، شاخص توده بدنی بیش از اندازه معمول و اضافه وزن، بیشتر با مبتلا شدن به سرطان در ارتباط می باشد.
یافته های این پژوهش، در مجله ” CANCER” به چاپ رسیده است.