سرپرست وزارت بهداشت: اجرای نظام ارجاع و پزشکی خانواده را پیگیریم

به گزارش طب اصیل سرپرست وزارت بهداشت با اشاره به تکالیف برنامه های پنجم و ششم توسعه برای اجرای نظام ارجاع و پزشکی خانواده، اظهار داشت: از پیشرفت های اجرای آزمایشی نظام ارجاع در استان گلستان آگاهی دارم و به دنبال عملیاتی کردن آن هستیم.
به گزارش طب اصیل به نقل از ایسنا، دکتر سعید نمکی در حاشیه افتتاح مرکز تروما و اورژانس شهید نبوی بیمارستان ۵ آذر گرگان اظهار داشت: این مرکز ۱۱ هزار متر مربع زیربنا دارد و شامل بخش های مختلفی همچون جراحی، ICU، بخش های تشخیصی، آزمایشگاه و اتاق عمل است که در عرضه خدمات به بیماران بخصوص مصدومان حوادث ترافیکی نقش ویژه ای دارد.
وی خاطرنشان کرد: ساخت بیمارستان ۶۰۰ تختخوابی در شهر گرگان در برنامه های رییس جمهور است که ۳۰۰ تخت آن باید ظرف دو سال آینده ساخته شود. همینطور ساخت بیمارستان های ۹۲ و ۶۴ تختخوابی در گالیکش، گمیشان و رامیان هم از برنامه های رییس جمهور برای توسعه خدمات در استان گلستان است.
سرپرست وزارت بهداشت تصریح کرد: تعداد زیادی پروژه بهداشتی و درمانی در استان گلستان امروز به بهره برداری می رسد و پیگیری های لازم برای اتمام سایر پروژه های دانشگاه علوم پزشکی گلستان هم صورت خواهد گرفت، اما نکته مهم این است که همکاران ما در این استان توانسته اند گام هایی در جهت اجرای نظام ارجاع و پزشکی خانواده که از تکالیف دولت در برنامه های پنجم و ششم توسعه است، بردارند.
بنابر اعلام وبدا، نمکی در انتها با بیان این که بارها در زمان مسئولیتم در معاونت امور علمی، فرهنگی و اجتماعی سازمان برنامه و بودجه به استان گلستان سفر کرده ام، اظهار داشت: از پیشرفت های اجرای آزمایشی نظام ارجاع در این استان آگاهی دارم و به دنبال عملیاتی کردن آن هستیم.

دبیر خبر: زهرا روزبروزی