چرا خوابیدن در تاریکی سفارش می شود؟

به گزارش طب اصیل کارشناسان سلامت به خوابیدن در محیط تاریک تاکید دارند.
به گزارش طب اصیل به نقل از ایسنا، اگر همچون افرادی هستید که روی کاناپه و مقابل تلویزیون به خواب می روید یا ترجیح می دهید هنگام شب چراغ اتاق را روشن نگه دارید لزوم دارد این عادت خویش را ترک کنید چونکه سلامت تان را به خطر می اندازد.
کارشناسان به افراد سفارش می کنند هنگام خواب چراغ ها را خاموش کنند چونکه بر کیفیت خواب اثر می گذارد. به هنگام تاریکی بدن سیگنالی دریافت می کند که به مفهوم زمان استراحت است. درحالیکه قرار گرفتن در معرض نور، ذهن و جسم را هوشیار ساخته و حتی هنگام شب به بیدار ماندن کمک می نماید، ساعت زیستی بدن را مختل می سازد.
خوابیدن در محیط روشن در هنگام شب ساعت خواب داخلی بدن را تغییر می دهد. همینطور نتایج مطالعه ای که به تازگی انجام گرفته نشان داده است این کار خطر مبتلا شدن به دیابت را زیاد می کند.
محققان آمریکایی اعتقاد دارند که خوابیدن در فضای روشن شرایط را برای مبتلا شدن به بیماری دیابت فراهم می سازد. در این مطالعه ۲۰ فرد ۱۸ تا ۴۰ ساله مورد بررسی قرار گرفتند.
محققان از این افراد درخواست نمودند در نخستین شب در محیطی کاملا تاریک استراحت کنند. در شب دوم نیمی از این افراد در اتاقی روشن و نیمی دیگر در محیط تاریک استراحت کردند.
محققان نشانه های حیاتی این افراد، فعالیت امواج مغزی، حرکت چشم ها و پاهای آنان را هنگام خواب مورد بررسی قرار دادند. همینطور سطح هورمون ملاتونین این افراد اندازه گیری شده و تست گلوکز از آنان گرفته شد.
به گزارش تایمز آو ایندیا، یافته های بدست آمده نشان داد: خوابیدن در محیط روشن مقاومت به انسولین را زیاد می کند که در نهایت به دیابت منجر می شود. همینطور خواب بی کیفیت، فرد را در معرض بیماری قلبی، سکته مغزی و چاقی قرارمی دهد.