آلوده شدن صدها کودک پاکستانی به HIV

طب اصیل: مقامات پاکستانی از آلوده شدن صدها نوزاد و کودک به ویروس نقص ایمنی انسانی یا HIV در یکی از شهرهای این کشور خبر دادند.
به گزارش طب اصیل به نقل از ایسنا، صدها نوزاد و کودک خردسال در یکی از شهرهای ولایت “سند” به ویروس HIV آلوده شده اند. سه چهارم از افرادی که از یک ماه قبل در این منطقه به این ویروس آلوده شده اند کودک بوده اند و نزدیک به دو سوم از آنان کمتر از پنج سال داشته اند.
بنابر اعلام مقامات محلی اقدام پزشکان در استفاده از سرنگ مشترک برای تزریق دارو و عدم رعایت نکات بهداشتی هنگام انتقال خون از عوامل گسترش این ویروس می باشد که به سیستم ایمنی بیمار حمله کرده و به بیماری ایدز منجر می شود.
این کودکان در حالی به ویروس HIV آلوده شده اند که درمان های ویژه این بیماران در پاکستان برای قشر ضعیف به سختی انجام می شود. گفته شده در سال ۲۰۱۸ حدود ۶۲۰۰ نفر در این کشور به سبب بیماری ایدز جان خودرا از دست داده اند.
به گزارش طب اصیل به نقل از روزنامه تلگراف، پزشکان پاکستانی حدود یک ماه قبل به شیوع ویروس HIV در این منطقه پی بردند؛ زمانیکه تب تعدادی کودک به رغم دریافت دارو بهبود پیدا نکرد.
در آزمایشاتی که از این کودکان به عمل آمد مشخص شد آنان به ویروس HIV آلوده شده اند. از آن زمان ۱۸ هزار و ۴۱۸ کودک تحت آزمایش قرار گرفته اند که تست ۶۰۷ نفر از آنان مثبت اعلام شده است.

منبع: