فروش اینترنتی دارو ممنوع

به گزارش طب اصیل رئیس پلیس فتا تهران بزرگ فروش دارو از بستر اینترنت را غیر قانونی خواند و اضافه کرد: متاسفانه مجرمان علاوه بر فروش داروهای مجاز، داروهای غیرمجاز را هم در این بستر به فروش می رسانند.
به گزارش طب اصیل به نقل از ایسنا، سرهنگ تورج کاظمی در یک برنامه رادیویی درباره کوچ دلالان ناصرخسرو به فضای مجازی اظهار نمود: مجرمان به فراخور افزایش کاربران و وجود فرصت های سوء استفاده گرایانه به فعالیت در فضای مجازی متمایل شده اند اما پلیس فتا از آغاز تأسیس در سال ۱۳۹۰ فروش دارو در فضای مجازی را به صورت جدی رصد می کند و در صورت مشاهده تخلف و جرایم سریعاً با هماهنگی مراجع قضایی اقدامات قانونی را صورت می دهد.
رئیس پلیس فتا تهران بزرگ اظهار داشت: ما علاوه بر رصد و پایش مداوم این حوزه در طول سال، طرح های ویژه ای هم اجرا می نماییم. ما از راه اجرای طرح های منسجم کشوری با فروش دارو از بستر فضای مجازی برخورد می نماییم.
کاظمی فروش دارو از بستر اینترنت را غیر قانونی خواند و اضافه کرد: متاسفانه مجرمان علاوه بر فروش داروهای مجاز، داروهای غیرمجاز را هم در این بستر به فروش می رسانند.
وی با اشاره به اینکه این مورد محدود به منطقه خاصی مانند ناصرخسرو نمی گردد اظهار داشت: تمامی نقاط و حوزه فضای مجازی این مورد در رصد ما قرار دارد البته امکان دارد مواردی هم از دید ما مخفی بماند ازاین رو شهروندان در صورت مشاهده صفحات و سایت های اینچنینی باید به سایت پلیس فتا به آدرس syberpolic.ir یا شماره ۱۱۰ گزارش کنند.
رئیس پلیس فتا تهران بزرگ ضمن اشاره به برخورد قاطع با هرگونه جرایم بخصوص در حوزه غذا و دارو اظهار داشت: یک دادسرای ویژه رسیدگی به اینگونه جرایم بوجود آمده و مسائل مربوط به بستر غذا و دارو در فضای مجازی و حقیقی در این دادسرا دنبال و به محض اعلام سریعا مجوز لازم برای برخورد و رسیدگی صادر می شود.