آزمایش جدید محققان؛ بررسی تاثیر داروی نقرس در مقابله با بیماری کووید ۱۹

طب اصیل: پژوهشگران در جهت یافتن شیوه های درمان عفونت های حاد کووید ۱۹، به بررسی تاثیر داروی قدیمی آرتروز در پیش گیری از این بیماری پرداختند.

به گزارش طب اصیل به نقل از مهر، داروی colchicine یک داروی خوراکی ضدالتهابی است که برای درمان نقرس، نوعی آرتروز، تجویز می شود. نخستین بار این دارو از گل پاییزی زعفران به دست آمد.
گاهی اوقات پزشکان از دارویcolchicine برای درمان پریکاردیت قلب که التهاب غشاء کیسه مانند اطراف قلب است، استفاده می نمایند.
حال پژوهشگران آمریکایی و کانادایی در حال آزمایش این دارو برای بیماران مبتلا به کووید ۱۹ هستند.
داروی colchicines تنها یکی از چندین داروهای ضدالتهابی در آزمایشات بالینی برای درمان کووید ۱۹ است.
باور نسبتاً قطعی که در مورد بیماری کووید ۱۹ وجود دارد این است که بدترین تأثیرات عفونت ویروس کرونا تنها ناشی از خود ویروس نیست، بلکه به خاطر فعالیت بیش از اندازه زیاد سیستم ایمنی موسوم به توفان سیتوکین هم است.
در توفان سیتوکینی، سیستم ایمنی بیش از اندازه فعالیت نموده و سیلی از پروتئین های موسوم به سیتوکین را در بدن جاری می کند که سبب بروز التهاب گسترده ای می شود. این اتفاق منجر به لطمه های جدی و مرگبار به اعضای بدن می شود.
دکتر «رندی کرون»، سرپرست تیم تحقیق از دانشگاه آلاباما، در این زمینه می گوید: «ما معتقدیم درمان های مربوط به توفان سیتوکین می تواند در نهایت راهکاری اساسی برای مقابله با پاندمی کروناویروس باشد.»
توفان سیتوکینی در طیف وسیعی از عفونت ها و سرطان ها اتفاق می افتد.
در آزمایش جدید مقرر است از ۶۰۰۰ بیمار تازه مبتلاشده به کووید ۱۹ که در معرض ریسک بالای بیماری های جدی هستند ثبت نام به عمل آید.