معاون درمان وزارت بهداشت خبر داد: اضافه شدن بخش مراقبت های ویژه جدید به بیمارستان طالقانی آبادان

به گزارش طب اصیل معاون درمان وزارت بهداشت از اضافه شدن بخش مراقبت های ویژه جدید به بیمارستان آیت اله طالقانی آبادان اطلاع داد.

به گزارش طب اصیل به نقل از مهر، دکتر قاسم جان بابایی عصر امروز در بازدید از بیمارستان آیت اله طالقانی آبادان اظهار نمود: امروز بازدیدی را از دانشکده علوم پزشکی آبادان داشتیم، مدیریت خوبی انجام شده است و یکی از بیمارستان ها را کامل در خدمت بیماران کرونایی قرار دادند، هم اورژانس بسیار آماده بود و هم بخش های بستری شرایط را برای درمان بیماران مهیا کردند.
وی اضافه کرد: پرستاران و پزشکان چه در بخش از اورژانس و چه سایر بخش ها کارهای خوبی دارند، پروتکل های درمانی در این بیمارستان قابل قبول بود و در بخش مراقبت های ویژه نیز شرایط قابل قبول به نظر می رسید.
معاون درمان وزارت بهداشت بیان کرد: باتوجه به افزایش تعداد بیماران، بخش مراقبتهای ویژه در بیمارستان طالقانی افزایش یافت که این افزایش لازم بود و با هماهنگی رئیس دانشکده علوم پزشکی آبادان و وزارت بهداشت به زودی یک بخش مراقبت ویژه جدید نیز در این بیمارستان راه اندازی می شود تا در شرایط لازم بعنوان بخش پشتیبان به ظرفیت این مجموعه اضافه شود.
وی با اعلان اینکه تقریباً تمام کسانی که نیاز به بستری داشتند در دانشکده علوم پزشکی آبادان بستری شده اند، اظهار داشت: در عین حال کسانی که بستری نشده و نیاز به بیمارستان در آنها وجود نداشت نیز بوسیله بهداشت پیگیری و رصد می شوند.
جان بابایی بیان کرد: در مجموع کادر درمانی در حال تلاش و زحمت هستند اما واقعیت این است که نمی گردد شرایط روبه کاهش را در خوزستان پیش بینی نمود، در چند روز اخیر مراسم عید فطر و شلوغی بازار را داشتیم و انتظار داریم که مریض های بستری و سرپایی بیشتری باتوجه به این اتفاق را شاهد باشیم.
وی اشاره کرد: مشکل کرونا را باید در بیرون از بیمارستان دنبال نماییم و رفتار مردم باید معتدل تر شود و مراعات کنند و افراد علامت دار در خانه و قرنطینه بماند. افراد سن بالا به هیچ عنوان از منزل خارج نشوند و همین طور افرادی که مبتلا به فشارخون، دیابت و چاقی هستند نیز این مساله را به صورت جدی رعایت نمایند.
معاون وزیر بهداشت افزود: هر مداخله ای که در اجتماع اتفاق می افتد برای قضاوت در مورد آن ۲ هفته زمان نیاز است. چون حجم کار زیاد است ممکنست خستگی در پرسنل زیاد بشود، خوشبختانه هم اکنون انگیزه نیروها بالا است.
وی افزود: اگر تعداد بیماران بیشتر شود این مساله مازاد توان پرسنل است و شرایط سخت تر می شود و در این شرایط مجبور می شویم که بیمارستان های دیگر را نیز زیر بار کرونا ببریم که این به هیچ عنوان خوب نیست و خواهش می نماییم مردم را رعایت نمایند تا در خوزستان نیز با این مراعات همانند برخی استان های دیگر شاهد کاهش آمار بیماران باشیم.
جان بابایی عنوان کرد: مصوبه ای را در ستاد ملی و کرونا داشتیم تا با کمک این مصوبه بتوانیم افراد شرکتی یا طرحی را برای استخدام در اولویت قرار دهیم ولی همین موضوع نیز روالی را دارد و تنها در حیطه وزارت بهداشت نیست البته بقیه ارگان های مرتبط نیز در این خصوص همکاری لازم را دارند.