رییس اورژانس تهران اعلام کرد مأموریت های کرونایی اورژانس تهران

به گزارش طب اصیل رئیس اورژانس تهران با اشاره به اینکه تعداد مأموریت های اورژانس تهران در زمینه کرونا خیلی بالاست، اظهار داشت: این مأموریت ها نیازمند لوازم اضافه است که سبب افزایش هزینه های اورژانس است و البته این هزینه ها در بودجه سال قبل دیده نشده است.
به گزارش طب اصیل به نقل از ایسنا، دکتر پیمان صابریان در نشست ویدئوکنفرانسی در استودیو سلامت وزارت بهداشت، در پاسخ به سوال ایسنا درباره آمادگی اورژانس تهران برای ارائه خدمات به بیماران کرونا با عنایت به افزایش موارد بروز بیماری طی چند روز اخیر، اظهار داشت: با عنایت به افزایش بیماران کرونا، در سطح شهر تهران همچنان ۵۰ دستگاه آمبولانس مخصوص کرونا داریم که به بیماران در منزل خدمات ارائه می دهد و در صورت ضرورت آنها را به بیمارستان می کند.
وی اظهار داشت: همچنان تعداد مأموریت های اورژانس تهران در این حوزه خیلی بالاست. این مأموریت ها نیازمند لوازم اضافه است که سبب افزایش هزینه های اورژانس است و البته این هزینه ها در بودجه سال قبل دیده نشده است. نیروهای ما به صورت ۲۴ – ۲۴ در خدمت رسانی هستند و ساعت کاری آنها بسیار بالا رفته است. نیروهای عملیاتی ما در سطح خوبی خدمات می دهند و امیدوارم بتوانیم مثمرثمر باشیم.
رییس اورژانس تهران درباره تعداد افرادی که در اورژانس تهران به کرونا مبتلا شده اند، اظهار داشت: حدود ۱۱۰ یا ۱۲۰ نفر از نیروهای اورژانس به کرونا مبتلا شده اند و در مجموع تعداد نیروهای علمیاتی ما ۲۶۰۰ نفر هستند. ازاین رو آمار مبتلا شدن در نیروهای اورژانس تهران حدودا زیر پنج درصد است. البته میانگین ابتلای کادر درمان در دنیا حدود ۲۰ درصد است. با پروتکشن خوبی که برای پرسنل فراهم گردید، درصد ابتلای پرسنل مان به کرونا پایین تر است و این نشانه خوبی است؛ چونکه نیروهای ما تخصصی هستند و در صورت ابتلا، قابلیت جایگزینی ندارند و ازاین رو نیاز است تمهیدات ویژه ای در ارتباط با آنها بیندیشیم.
وی درباره اقدامات اورژانس تهران برای پوشش برگزاری کنکور، اظهار داشت: در اورژانس تهران همواره بزرگ ترین مراسم ها را پوشش داده ایم و مشکلی در این حوزه نیست. برای کنکور هم مانند سال های گذشته مشکل خاصی نداریم و در صورت ضرورت می توان خیلی خوب خدمات را ارائه کرد.
صابریان درباره تعداد مأموریت های اورژانس تهران از آغاز سال جاری تا کنون اظهار داشت: ما متوسط مأموریت روزانه مان بالای ۳۷۰۰ مأموریت بوده است. با عنایت به آنکه به قرنطینه خانگی هم خدمات می دهیم، این مورد سبب شده تعداد خدمات بالاتر رود و نیازمند ناوگان بزرگتری باشیم. اما در مورد مأموریت های ترافیکی هم اکنون آمار حدودا مشابه گذشته است.
وی همینطور در پاسخ به سوالی درباره سهم اورژانس تهران از برداشت اخیر وزارت بهداشت از صندوق ذخیره ملی، اظهار داشت: برای خرید تجهیزات مبلغی به ما ارائه نشده است، البته از آغاز سال تا کنون دکتر نمکی و معاون توسعه به ما لطف کرده و مبالغی برای اورژانس تهران فرستاده اند، اما با عنایت به کسری بودجه ای که سال جاری با آن مواجهیم، نیازمند همکاری و نگاه بهتری در بودجه ها هستیم تا بتوانیم سال جاری را بگذرانیم و کرونا هم به تدریج کاهش پیدا کند.
صابریان همینطور اظهار داشت: تظاهرات کرونا در افراد مختلف متفاوت می باشد و ما بر مبنای شرایط بیمار، خدمات و درمان های متفاوتی عرضه می دهیم. در حدی که بتوانیم افراد مبتلا را به شرایط پایدار برسانیم، در خانه خدمات عرضه می نماییم.
وی درباره مشکلات اورژانس تهران در حوزه تجهیزاتی، اظهار داشت: در اورژانس تهران بین ۲۵ تا ۳۰ درصد بودجه مان کسری بودجه داریم و پولی که به ما ارائه می شود، کفاف حقوق و اضافه کار نیروها را هم نمی دهد. البته برای خرید تجهیزات مشکل خاصی نداریم و مشکل مان بودجه ای و مالی است.

منبع: