معاون درمان وزیر بهداشت خبر داد: کیت های تشخیص سریع کرونا در همه استان ها توزیع می شود

به گزارش طب اصیل معاون درمان وزیر بهداشت اظهار داشت: کیت های تشخیص سریع کرونا در همه شهرستان به اندازه کافی توزیع می شود.

به گزارش طب اصیل به نقل از مهر، قاسم جان بابایی ظهر امروز چهارشنبه در حاشیه بازدید از بیمارستان «ولیان» الیگودرز ضمن اشاره به اینکه به دعوت نماینده مردم الیگودرز، رئیس دانشگاه علوم پزشکی لرستان و مسؤلان شهرستان امروز خدمت مردم رسیدیم، عنوان کرد: اولویت ما بازدید از بخش های کرونا در بیمارستان ها است.
الیگودرز جزو شهرهایی است که به سرعت کاهش بستری کرونا داشته ایم
وی با اشاره به اینکه با زحمت و تلاش فرماندار الیگودرز و با ایجاد محدودیت ها هم در سطح شهر و هم در برگزاری مراسمات، در شهرستان الیگودرز زودتر از جاهای دیگر شاهد کاهش بستری و کاهش مرگ و میر ناشی از کرونا هستیم، خاطرنشان کرد: الیگودرز جزو جاهایی است که به سرعت کاهش بستری داشته ایم.
معاون درمان وزیر بهداشت خاطرنشان کرد: در اغلب بخش ها شاید یک سوم تخت ها خالی است، به تبع مرگ و میر هم کم می شود.

جان بابایی ضمن اشاره به اینکه مهم ترین علت افزایش آمار مرگ و میر بیمارانی هستند که سن بالا دارند و زمان هایی است که بار بیماری زیاد می شود، اظهار داشت: در سطح شهرستان الیگودرز با همکاری دانشگاه علوم پزشکی و همت فرمانداری الیگودرز شاهد کاهش آمار بستری هستیم.
شهرستان جراح قلب ندارد که تلاش می نماییم در این رابطه از راه معاونت آموزش وزارت بهداشت کمک کنیم
وی ضمن اشاره به کمبود جراح در الیگودرز عنوان کرد: این شهرستان جراح قلب ندارد که تلاش می نماییم در این رابطه از راه معاونت آموزش وزارت بهداشت کمک نماییم.
معاون درمان وزیر بهداشت اضافه کرد: چون بخش جراحی قلب فعال نیست، بنابراین بخش آنژیوگرافی به تبع مشکل پیدا کرده است، وگرنه با ورود جراح قلب بخش آنژیوگرافی زودتر راه می افتد.
جان بابایی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینکه با اقداماتی که در کشور شد و با تولید کیت تشخیص سریع آنتی ژن، خوشبختانه نتیجه تست افراد مشکوک سریع مشخص می شود، خاطرنشان کرد: این کیت ها به همه استان ها توزیع شده است، تولید داخل است و تست هم شده است.
وی اضافه کرد: این کیت های تشخیص سریع را به همه شهرستان به اندازه کافی می دهند که در بخش سرپایی در مراکز بهداشت هرکسی که مشکوک است تست انجام دهد.
کمک ویژه دولت برای استخدام نیروها
معاون درمان وزیر بهداشت همینطور ضمن اشاره به اینکه دولت سال جاری واقعاً کار ویژه ای برای حوزه نیروی انسانی کرد و بیشترین کمک را در حوزه استخدامی داشت، عنوان کرد: پس از جذب استخدامی ها، باردیگر مجوز استخدام ۳۰ هزار نفر دیگر را داده است که کمک بزرگی است و بسیاری از افرادی که طرحی یا شرکتی هستند و یا نیروهای دیگر می توانند شرکت نمایند تا کمبودهای حوزه نیروی انسانی برطرف شود.

منبع: