دومین محموله تجهیزات خط تولید واکسن وارد شد

طبق اعلام معاون گمرک ایران، دومین محموله تجهیزات خط تولید واکسن وارد ایران شد که می تواند ظرفیت تولید را تا ۲۰ میلیون دوز در ماه افزایش دهد.
مهرداد جمال ارونقی – معاون گمرک ایران – در گفت و گو با ایسنا، اظهار نمود که ساعت ۱۴: ۳۰ امروز (دوشنبه) همزمان با ششم اردیبهشت ماه دومین محموله تجهیزات خط تولید واکسن کرونا وارد فرودگاه امام خمینی (ره) شده است.

وی افزود: این محموله ۵۲ تنی در حداقل زمان ممکن تشریفات گمرکی را پشت سر گذاشته و بصورت حمل یکسره از پای پرواز در اختیار مسئولان مربوطه در ستاد اجرائی فرمان حضرت امام خمینی (ره) جهت نصب آنی قرار گرفته است.

بگفته این مقام مسئول در گمرک ایران، تجهیزات مذکور که در فاز دوم وارد شده امکان تولید واکسن در حجم بالایی را فراهم می آورد که تا ۲۰ میلیون دوز در ماه پیش بینی می شود.

ارونقی یاد آور شد که تجهیزات خط تولید واکسن از بهترین برندهای دنیا است که در چین متمرکز و به ایران وارد شده است که می تواند باتوجه به تخصص و دانش دانشمندان ایرانی سبب تغییر و تحولاتی در وضعیت تامین واکسن در کشور شود.

این درحالی است که در چهارم اردیبهشت ماه نیز فاز اول ورود تجهیزات خط تولید واکسن انجام شدکه این محموله حاوی قطعات خط تولید واکسن کرونا شامل تجهیزات clean room و قطعات دستگاه شستشوی ویال بود.