واکنش ایمنی بدن نوزادان در مقابل کرونا قویتر است

طب اصیل: نتایج یک بررسی جدید در انگلیس نشان میدهد که بدن نوزادان در مقابل بیماری کووید-۱۹ واکنش ایمنی قوی تری نسبت به سایر گروه های سنی نشان میدهد.
به گزارش طب اصیل به نقل از ایسنا، متخصصان انگلیسی در یک مطالعه نسبتا کوچک دریافتند که بدن نوزادان برای مقابله با کروناویروسِ عامل بیماری کووید-۱۹، واکنش ایمنی قوی تری از بزرگسالان نشان میدهد.
در این بررسی، متخصصان سیستم ایمنی بدن چهار نوزاد زیر سه ماهه را که به بیماری کووید-۱۹ مبتلا و بهبود پیدا کرده بودند مورد ارزیابی قرار داده و نتایج بدست آمده را با بزرگسالان بهبودیافته از این بیماری مقایسه کردند.
متخصصان انگلیسی دریافتند: بدن نوزادان در مقایسه با بزرگسالان، سطح بالاتری از آنتی بادی ها و سلول های ایمنی را تولید می کند که می تواند در مقابل بیماری کووید-۱۹ مصونیت بالایی بوجود آورد.
بگفته آنها، بنا بر این است که بنظر می رسد نوزادان قادر به مقابله با بیماری کووید-۱۹ در دوره ای از عمر خود هستند که انتظار می رود لطمه پذیرتر باشند.
پژوهشگران انگلیسی اظهار داشتند: با انجام یک مطالعه دقیق روی نوزادانی که به نسبت در مقابل بیماری کووید-۱۹مصون شده اند، توانستیم نشان دهیم “ایمنی محافظتی” از نظر تشکیل آنتی بادی های خاص و سلول های ایمنی مقابله کننده با بیماری کووید-۱۹چگونه بنظر می رسد.
یافته های بدست آمده اطلاعات بسیار مفیدی برای طراحی واکسن های این بیماری در آینده در اختیار پژوهشگران قرار می دهد که می تواند در ایجاد ایمنی محافظتی موثر باشد.
به گزارش طب اصیل به نقل از خبرگزاری یونایتدپرس، پژوهشگران انگلیسی امیدوارند یافته های بدست آمده را روی گروه بزرگتری از نوزادان انجام دهند و همین طور واکنش ایمنی نوزادان و بزرگسالان را در زمان مبتلاشدن به بیماری و چندین دوره بعد از بهبودی مقایسه کنند.

منبع: