سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا خبر داد: شروع واکسیناسیون ۶۰ ساله ها از ۲۴ تیرماه

معاون بهداشت وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از شروع واکسیناسیون افراد ۶۰ سال به بالا از روز پنجشنبه ۲۴ تیر ماه آگاهی داد.
به گزارش روز چهارشنبه ایرنا از وبدا، علیرضا رئیسی ضمن اعلام این خبر اظهار داشت: با هماهنگی های انجام شده از فردا – پنجشنبه ۲۴ تیر ماه – ساعت ۱۲ ظهر برای ۶۰ سال به بالا هم سامانه salamat.gov.ir باز خواهد شد و این افراد می توانند وارد سامانه شوند و نوبت دهی خواهند شد.
وی اضافه کرد: یکی از دلیلهای این تصمیم این است که خوشبختانه واکسن تولید داخل بسیار عالی عمل کرده و هیچ مشکلی ندارد و خط تولید آن هم با قدرت درحال پیشرفت است.
رئیسی با اشاره به این که با احتساب واکسن های وارداتی هیچ مشکلی برای واکسیناسیون افراد ۶۰ سال با بالا وجود نخواهد داشت، بیان کرد: باتوجه به شروع واکسیناسیون گروه ۶۵ سال به بالا که خوشبختانه با نظم خوبی در حال انجام می باشد از هموطنان عزیز خواهشمندم در سامانه salamat.gov.ir ثبت نام کنند. چون افرادی که ثبت نام کرده اند تا ۲۵ تیرماه واکسیناسیون شان تمام خواهد شد.
معاون بهداشت وزیر بهداشت اظهار داشت: باتوجه به موجودی واکسن و واکسن های وارداتی که رسیده و خواهد رسید و با تاکید بر واکسن تولید داخل خصوصاً واکسن برکت که خط تولید آن با قدرت درحال کار است مطمئنم که ضمن شتاب بخشیدن به سرعت واکسیناسیون می توانیم سرعت را خیلی پایدارتر پیش ببریم.
به گزارش طب اصیل به نقل از ایرنا، تا کنون ۵ میلیون و ۳۳۱ هزار و ۷۸۰ نفر دُز اول واکسن کرونا و دو میلیون و ۱۹۱ هزار و ۹۳۶ نفر نیز دُز دوم را تزریق کرده اند و مجموع واکسن های تزریق شده در کشور به ۷ میلیون و ۵۲۳ هزار و ۷۱۶ دُز رسید.
۱۰۷۱