نخستین محموله واکسن کرونای اهدایی دولت ژاپن وارد ایران شد

به گزارش طب اصیل سخنگوی سازمان غذا و دارو از ورود اولین محموله واکسن اهدایی کشور ژاپن به ایران اطلاع داد.

به گزارش طب اصیل به نقل از ایسنا، کیانوش جهانپور در توییتی نوشت: «‏نخستین محموله واکسن اهدایی دولت و ملت ژاپن شامل افزون بر یک میلیون دز واکسن آسترازنکا تولید ژاپن ساعاتی پیش با حضور سفیر ژاپن در فرودگاه بین المللی امام خمینی(ره) تحویل گردید.»

سخنگوی سازمان غذا و دارو همینطور اظهار داشت: نخستین محموله از مجموعه واکسن اهدایی دولت و ملت ژاپن عصر امروز وارد کشور شد که دربردارنده بیشتر از یک میلیون دوز واکسن آسترزنکا ساخته شده در ژاپن است. این محموله با هماهنگی وزارت بهداشت، وزارت امور خارجه و با عملیات اجرایی UNOPS ساعاتی پیش وارد کشور شد. با عنایت به آغاز بازی های المپیک، هماهنگی های فشرده ای برای انتقال این محموله صورت پذیرفته است.

جهانپور اضافه کرد: محموله بعدی انشاءالله جمعه هفته بعد وارد کشور می شود که حدود یک میلیون و هشتصد هزار دوز واکسن خواهد بود.

به گفته او با عنایت به ظرفیت فعلی تزریق واکسن در کشور، محموله های اینچنینی می تواند واکسن مورد نیاز کشور را تا زمان کفایت واکسن های تولید داخل تأمین کند.

بنا بر اعلام وبدا، سخنگوی سازمان غذا و دارو خاطرنشان کرد: حمل و نقل بین المللی DHL پس از مدت ها برای انتقال این محموله همکاریهای خویش را با ایران برای انتقال دارو و واکسن شروع کرده است.