مدیرعامل سازمان بیمه سلامت مطرح کرد درخواست پرداخت کامل هزینه بیماری های خاص و صعب العلاج

به گزارش طب اصیل مدیرعامل سازمان بیمه سلامت با بیان درخواست پرداخت ۱۰۰درصدی هزینه بیماری های خاص و صعب العلاج، در عین حال اظهار داشت: نگاه اصلی و مهم ما این است که با استفاده از تمام ظرفیت ها کاری نماییم پرداختی از جیب مردم کمتر باشد و پیشنهاد ما تلفیق بخشی از بیمه پایه و بیمه تکمیلی است.
به گزارش طب اصیل به نقل از ایسنا، دکتر محمدمهدی ناصحی در نشست خبری به مناسبت هفته بیمه سلامت، اظهار داشت: سازمان بیمه سلامت بعنوان یکی از بزرگترین سازمان های بیمه ای کشور پشتیبان نظام سلامت است و بیشتر از ۴۲ میلیون نفر به خصوص افرادی که احتیاج به کمک دارند زیر پوشش ما هستند. در بیمه روستاییان و پوشش همگانی ۸۰ درصد جمعیت کشور در این صندوق قرار دارند و همینطور سایر اقشار، خانواده شهدا، کارکنان دولت، عشایر و طیف وسیعی که احتیاج به بیمه دارند از اتباع خارجی تا معتادان زیر پوشش بیمه سلامت هستند. بیمه سلامت با ۵ صندوق خدمت عرضه می کند و خوشبختانه در راه صحیح قرار دارد.
او افزود: در حداقل دو سال قبل کار نسخه نویسی الکترونیکی را با همه مشقت ها پیشرفت دادیم و برخی استان هایی که کمترین امکانات را دارند مانند کردستان و کرمان نزدیک ۱۰۰ درصد پوشش نسخه نویسی الکترونیک در بخش خصوصی و دولتی داریم. همکاری جامعه پزشکی و همراهی مردم با این طرح خیلی خوب بوده است.
ناصحی افزود: ما می توانیم با بازنگری فرایندها و به روز کردن آنها می توانیم مصارف و منابع را ساماندهی نماییم منابع تا به درستی به هدف بخورد. ما پوشش جمعیتی خوبی داریم و خدمات ما روزبه روز بهتر می شود و افتخار داریم یکی از بیماری ها به نام اوتیسم را تحت پوسش بردیم.
او افزود: در این راستا مجوز گرفتیم تا بیمه خدمات توانبخشی را در ۵ دانشگاه به شکل پایلوت اجرا نماییم که این گام بزرگی است. به بیماری های صعب العلاج هم کمک های زیادی کردیم و امروز هم درخواستم این است که بتوانیم برای بیماری های خاص و صعب و العلاج ۱۰۰ درصد هزینه ها را پرداخت نماییم و مردم مشکلی نداشته باشند. مکانیسم ها و طرح هایی داریم که اگر قوام یابد قادر خواهیم بود بیمه شدگان را تأمین نماییم.
وی ادامه داد: سازمان بیمه سلامت تا آخر مرداد مطالبات بخش خصوصی را پرداخت کرده است و در بخش دولتی تیرماه تمام شده است. بیمه روستایی که مغفول بوده است را داریم بموقع پرداخت می نماییم و همزمان با حقوق همکاران پرداخت می نماییم. ماهانه داریم نزدیک ۴۸۰ میلیارد تومان به روز صندوق الکترونیک را پرداخت می نماییم.
او بیان نمود: نگاه اصلی و مهم ما این است که با استفاده از تمام ظرفیت ها کاری نماییم پرداختی از جیب مردم کمتر باشد و پیشنهاد ما تلفیق بخشی از بیمه پایه و بیمه تکمیلی است و ان شاءالله سازمان ها و بنیادهای حمایتی در کنار بیمه تکمیلی بیایند و در کنار بیمه آتیه سازان می توانیم به سادگی تمام هزینه های روستاییان را در این حوزه پرداخت نماییم.

منبع: