مدیرکل همکاری های بین الملل وزارت بهداشت: فرصت خوبی برای تبادل تجربیات ایران و آلمان در مدیریت کرونا به وجود آمد

به گزارش طب اصیل مدیرکل همکاریهای بین الملل وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ضمن اشاره به سفر تیمی از موسسه روبرت کخ آلمان به دعوت مرکز مبارزه با بیماری های واگیر وزارت بهداشت به ایران، اظهار داشت:  فرصت خوبی برای تبادل تجربیات ایران و آلمان در مدیریت کرونا به وجود آمده است.
به گزارش طب اصیل به نقل از خبرگزاری ایرنا از وبدا، محمد حسین نیکنام در حاشیه دیدار مدیران موسسه روبرت کخ و سفیر آلمان با وزیر بهداشت که در ستاد وزارت بهداشت برگزار شد، اضافه کرد: تیمی از موسسه روبرت کخ آلمان به تازگی به دعوت مرکز مبارزه با بیماری های واگیر وزارت بهداشت به ایران سفر کرده اند، این موسسه در آلمان نقشی شبیه مرکز مدیریت بیماری ها را دارد.
وی افزود: شباهت هایی از نظر جمعیت، مجموع مبتلایان کرونا و مرگ و میر کووید۱۹ بین ایران و آلمان وجود دارد و فرصت خوبی برای تبادل تجارب در این عرصه بین دو کشور به وجود آمده است.
نیکنام اظهار داشت: آلمان این روزها با موج فزاینده ای از کرونا روبرو است. روز گذشته حدود ۶۰ هزار بیمار جدید در آلمان شناسایی شد که یکی از عوامل بروز موج جدید، عدم مراقبت و کاهش رعایت پروتکلهای بهداشتی در سطح جامعه آلمان بوده است. در شرایط کنونی در این کشور، بیشتر جوانان مبتلا به کرونا می شوند.
مدیرکل همکاریهای بین الملل وزارت بهداشت خاطرنشان کرد: یکی از اشکالات آلمان، ساختار فدرالی آن است. موسسه روبرت کخ برنامه های بسیار خوبی را برای مقابله با کرونا در آلمان تدوین کرده اما ۱۶ فدرال آلمان، بر حسب شرایط خودشان این برنامه ها را اجرا می کنند.
نیکنام اظهار داشت: بررسی قرنطینه و تشدید محدودیت ها برای مقابله با موج جدید کرونا در دستور کار مقامات آلمانی است. در این کشور همینطور الزامی کردن تزریق واکسن درحال بررسی و مطالعه است باآنکه در بعضی کشورهای اروپایی هم اکنون، تزریق واکسن، الزامی است و این مورد در آلمان هم درحال بررسی است.
دیدار مدیران موسسه روبرت کخ و سفیر آلمان با وزیر بهداشت روز گذشته(سه شنبه) در ستاد وزارت بهداشت برگزار شد.

منبع: