خبرها از ۳ فوتی مشکوک با تزریق آمپول در سیرجان

ایرنا- مرگ سه شهروند در سیرجان استان کرمان طی روزهای اخیر به دنبال تزریق آمپول درحالی خبرساز بوده که فوت ۲ تن در یک درمانگاه خصوصی به سبب تزریق تایید شده است.
به گزارش طب اصیل به نقل از خبرگزاری ایرنا طی روزهای اخیر اخباری در خصوص مرگ ۲ شهروند در سیرجان به دنبال تزریق آمپولی با نام «سفتریاکسون» آن هم هردو در یک درمانگاه خصوصی با فاصله زمانی چندروزه بازتاب داشته است.
افراد جانباخته در این درمانگاه جوانی حدود ۳۶ ساله و نیز خانمی ۵۵ ساله معرفی شده اند.
خبرنگار ایرنا مستقر در شهرستان سیرجان به دنبال انتشار این اخبار در فضای مجازی با مسئولان متولی تماس گرفت که دکتر سید محمد رضوی رئیس نظام پزشکی سیرجان مرگ ۲ تن در درمانگاهی خصوصی را تایید نمود.
وی توضیح داد: بعد از تزریق آمپول ویتامی c و آمپول سفتریاکسون این دو بیمار جان خودرا از دست داده اند.
رضوی اضافه کرد: در پی جان باختن این دو شهروند یکی از خانواده ها شکایت کرده و شکایت این خانواده با حضور کارشناسان درحال بررسی است.
ممنوعیت تزریق سفتریاکسون
وی اظهار داشت: طی بخشنامه ای به مراکز درمانی تا اطلاع بعدی از تزریق داروی سفتریاکسون در تمامی مراکز درمانی به جز بیمارستان ها خودداری می شود و فقط در صورت نیاز این آمپول در بیمارستان ها و با نظر پزشک تزریق خواهد شد.
علت فوتی سوم؟
اما خبرنگار ایرنا در سیرجان کسب اطلاع کرد که پنجشنبه گذشته نیز یکی از شهروندان با هدف ایمپلنت دندان در مطب یکی از دندانپزشکان سیرجان دقایقی بعد از تزریق آمپول بی حسی جان خودرا از دست می دهد.
در حالی که بعضی منابع غیررسمی در فضای مجازی علت فوت این شهروند را نیز تزریق آمپول گمانه زنی می کردند، پزشکان متولی اعلام نموده اند علت فوت این فرد حدود ۶۵ ساله مربوط به آمپول تزریقی نبوده بلکه این فرد گرفتار سکته مغزی شده است.
براساس گزارش ها فرزندان این مرحوم نیز اجازه کالبد شکافی را جهت بررسی بیشتر ندادند و با پذیرفتن نظر پزشکان درباره علت مرگ، روز گذشته فرد متوفی را تشییع کردند و به خاک سپردند.
شهرستان سیرجان در ۱۷۵ کیلومتری غرب مرکز استان کرمان قرار دارد.