امیکرون با سرعت قابل توجهی رو به گسترش است

طب اصیل: سازمان جهانی بهداشت (WHO) هشدار داد که سویه جدید کروناویروس موسوم به اُمیکرون با سرعت قابل توجهی رو به گسترش است.
به گزارش طب اصیل به نقل از ایسنا، سازمان جهانی بهداشت با هشدار نسبت به گسترش سریع سویه اُمیکرون در جهان اعلام نمود: مواردی از مبتلاشدن به این سویه جهش یافته در ۷۷ کشور تایید شده است.
“تدروس آدهانوم” دبیر کل سازمان جهانی بهداشت با اعلان اینکه به احتمال زیاد موارد دیگری از مبتلاشدن به سویه اُمیکرون در جهان وجود دارد که هنوز شناسایی نشده اند، اظهار داشت: اقدامات کافی برای مقابله با این سویه انجام نگرفته است.
وی گفت: حتی اگر سویه اُمیکرون کمتر موجب بروز نوع شدید بیماری شود، افزایش آمار مبتلایان می تواند بار مضاعفی بر سیستم سلامت باشد.
سویه اُمیکرون نخستین بار در ماه نوامبر در آفریقای جنوبی شناسایی شد و از آن زمان شمار مبتلایان بیماری کووید-۱۹ در این کشور روند افزایشی پیدا کرده است.
به گزارش طب اصیل به نقل از شبکه خبری بی بی سی، دبیر کل سازمان جهانی بهداشت همین طور مجدد نسبت به نابرابری در توزیع واکسن اصرار کرد چونکه برخی کشورها در واکنش به سویه اُمیکرون تزریق دُز یادآور را سرعت داده اند.

منبع: