یک مقام مسئول در دانشگاه علوم پزشکی مشهد خبر داد روند افزایشی بستری بیماران کرونا در خراسان رضوی

طب اصیل: خراسان رضوی مسئول کمیته رسانه و اطلاع رسانی کووید ۱۹ دانشگاه علوم پزشکی مشهد اظهار داشت: روند افزایشی بستری بیماران مبتلا به کرونا در مناطق تحت پوشش این دانشگاه و خراسان رضوی همچنان ادامه دارد.

دکتر محمد پهلوان با اعلان اینکه طی ۲۴ ساعت گذشته ۱۱۸ بیمار مبتلا و یا مشکوک به کرونا در مراکز درمانی تحت پوشش این دانشگاه بستری شده اند، اشاره کرد: هم اکنون ۳۱۱ بیمار مبتلا به کرونا و یا مشکوک به کرونا در مراکز درمانی تحت پوشش دانشگاه بستری هستند که ۸۲ تن از آنان در بخش های مراقبت ویژه بستری هستند.

وی با اشاره به این که روند مراجعه به مراکز سر پایی نیز افزایش محسوسی داشته، اشاره کرد: بهترین راه حل برای پیش گیری از ورود به موج جدید کرونا، رعایت دستورالعمل های بهداشتی و تکمیل واکسیناسیون است.

مسئول کمیته رسانه و اطلاع رسانی کووید ۱۹ دانشگاه علوم پزشکی مشهد با اعلان اینکه تمام سطوح خدمات رسانی در زمینه های بهداشت و درمان برای خدمات رسانی به بیماران در آمادگی کامل قرار دارد، اشاره کرد: ویروس امیکرون قدرت انتقال و انتشار بالایی دارد و بهترین راه حل برای پیش گیری از مبتلاشدن به آن رعایت دستورالعمل های بهداشتی، حفظ فاصله اجتماعی، استفاده از ماسک و همین طور تکمیل واکسیناسیون است.

پهلوان با اشاره به این که بعد از گذشت پنج تا ۶ ماه از زمان دریافت دوز دوم واکسن میزان ایمنی بدن نسبت به ویروس کووید ۱۹ کاسته می شود، اشاره کرد: تمام گروههای سنی بالای ۱۸ سال که سه ماه از زمان دوز دوم واکسن آنها گذشته، لازم است نسبت به دریافت دوز سوم و حفظ ایمنی بدن در مقابل کرونا اقدام نمایند.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی مشهد وی اشاره کرد: در صورت بروز علائمی شبیه به سرماخوردگی افراد جهت بررسی بیشتر می توانند به مراکز سطح یک که شامل مراکز خدمات جامع سلامت و درمانگاه ها، مراجعه و از حضور مستقیم در بیمارستان ها اجتناب کنند.

منبع: