سرپرست علوم پزشکی: ۶ بیمار کرونایی در قم جان باختند

به گزارش طب اصیل سرپرست دانشگاه علوم پزشکی قم ضمن اشاره به آخرین وضعیت کرونا در این استان اظهار داشت: در ۲۴ ساعت گذشته ۶ تَن که نتیجه آزمایش کرونای آنها مثبت شده بود، جان خویش را از دست دادند.
به گزارش عصر جمعه روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی قم، مهدی مصری در گفت وگویی عنوان کرد: در ۲۴ ساعت منتهی به ۲۹ بهمن ماه جاری، ۹۱ تَن مشکوک و یا با علایم قطعی مبتلا شدن به کرونا توسط اورژانس مراکز درمانی قم مورد پذیرش قرار گرفتند.
وی ضمن اشاره به بستری شدن ۷۲ تَن از این تعداد اظهار داشت: ۵۱ تَن که طی روزهای گذشته بستری شده بودند، هم به تشخیص پزشکان معالج برای انجام درمان در منزل از بیمارستان مرخص شدند.

مصری کل بیماران کرونایی که در مراکز درمانی استان بستری هستند را ۴۱۳ تَن ذکر کرد و اظهار داشت: ۵۳ تَن به علت وخیم بودن وضعیت جسمی در بخش مراقبت های ویژه نگهداری می شوند.
سرپرست علوم پزشکی قم افزود: از ۴۳۲ آزمایش کرونای انجام شده، نتیجه ۱۹۳ مورد مثبت شد.
وی بیان داشت: از آغاز اجرای طرح همگانی واکسیناسیون کرونا در قم یک میلیون و ۷۲۸ هزار و ۲۰ دُز واکسن به جامعه هدف تزریق شده است.
قم از هشتم بهمن ماه جاری در وضعیت قرمز کرونایی قرار دارد.
شهروندان برای طرح هرگونه پرسش درباره ویروس کرونا می توانند با شماره تلفن های ۴۰۳۰، ۳۱۳۶ و ۱۹۰ تماس بگیرند و برای کسب آخرین خبرهای دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی قم، به کانال آن به نشانی webdaqom@ در فضای مجازی و یا تارنمای آن به نشانی اینترنتی www.muq.ac.ir رجوع کنند.
همه ایرانی ها می توانند به منظور تعیین زمان بندی و نوبت دهی «تزریق واکسن بیماری کووید-۱۹» برای گروههای سنی اعلام شده و هم ثبت نام «کارت واکسن دیجیتال»، به «سامانه ثبت نام واکسیناسیون کرونا» به نشانی اینترنتی https: //salamat.gov.ir رجوع کنند.
همشهریان قمی در صورت مشاهده هرگونه علامتی در ارتباط با ویروس «کرونا» در خود و افراد خانواده، می توانند به «مرکزهای جامع سلامت» امام حسن عسکری(ع) در شهرک امام حسن عسکری(ع)، امام خمینی(ره) در بلوار شهید کریمی (بنیاد)، فرقانی در انتهای شیخ آباد، پردیس در پردیسان (خیابان ایمان)، خوراکیان در بلوار ۱۵ خرداد، بعثت در نیروگاه، شهدا در خیابان انقلاب اسلامی (چهارمردان)، پنبه چی در خیابان امام خمینی(ره) و جندقیان در خیابان زاویه رجوع و خدمات «رایگان» دریافت نمایند.
منبع: