۴۴ مصدوم حادثه قطار مشهد – یزد در بیمارستان طبس پذیرش شدند

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی بیرجند اظهار داشت: تا این لحظه ۴۴ مصدوم حادثه قطار مشهد – یزد در بیمارستان شهید مصطفی خمینی طبس پذیرش شدند و تا حالا ۱۷ نفر در این سانحه فوت کرده اند.
سید محمد موسوی میرزایی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا در حاشیه حضور در بیمارستان شهید مصطفی خمینی طبس اضافه کرد: شدت حادثه زیاد بوده و قطعاتی وجود دارد که ممکنست متعلق به فرد خاص یا باقیمانده از اجساد دیگر باشد ولی آمار فوت شدگان تا این لحظه ۱۷ نفر است.
وی اظهار داشت: تیم های امدادی و درمانی مستقر در شهرستان طبس بلافاصله بعد از وقوع حادثه قطار مسافری مشهد – یزد به محل حادثه اعزام شدند و تیم هایی از بیرجند و استانهای همجوار نیز به کمک آمدند.
سرپرست دانشگاه علوم پزشکی بیرجند گفت: همکاران جراح و ارتوپد ما از مناطق مختلف استان هماهنگ شدند که در بیمارستان مصطفی خمینی طبس خدمات لازم را ارائه نمایند و همه امکانات برای درمان مصدومان فراهم گشته است.
وی اضافه کرد: حال عمومی مصدومانی که به بیمارستان منتقل شدند، خوب است و خانواده ها نگرانی نداشته باشند.
موسوی اظهار داشت: همه مصدومان بدحال به بیمارستان منتقل شدند و مراحل درمانی برای آنها انجام شده است البته تعداد بیمار سرپایی درحال انتقال به طبس با قطار هستند که بدحال نیستند.
سرپرست دانشگاه علوم پزشکی بیرجند با همراهی سرپرست معاونت درمان این دانشگاه بامداد امروز به بیمارستان شهید مصطفی خمینی طبس رفت و دستور بسیج تمامی امکانات، تجهیزات و تیم های تخصصی درمانی برای مداوی مجروحین حادثه خروج قطار مسافربری مشهد – یزد را صادر کرد.
موسوی در این بازدید در تماس تلفنی با وزیر بهداشت با اشاره به حضور فعال اورژانس پیش بیمارستانی و کادر تخصصی درمان برای ارائه خدمات به مصدومان این حادثه در بیمارستان شهید مصطفی خمینی طبس، گزارشی از اقدامات انجام شده توسط اورژانس، اقدامات تشخیصی شامل سی تی اسکن و سونوگرافی از مصدومان و رسیدگی ها ارائه کرد و از آمادگی کامل بیمارستان های معین در بیرجند و فردوس برای اقدامات درمانی آگاهی داد.
همچنین در پی خروج قطار مسافربری و کشته و مصدوم شدن شماری از هموطنانمان، وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در تماس تلفنی با دکتر جعفر میعادفر، رئیس اورژانس کشور، دکتر سید محمد موسوی میرزایی، سرپرست دانشگاه علوم پزشکی بیرجند و دکتر عمیدالدین خطیبی، رئیس دانشگاه علوم پزشکی یزد خواهان پشتیبانی دانشگاه علوم پزشکی یزد و آمادگی کامل مراکز درمانی و بیمارستان های خراسان جنوبی و بسیج امکانات برای درمان مصدومان این حادثه شد.
دکتر بهرام عین اللهی در تماس تلفنی با سرپرست دانشگاه علوم پزشکی بیرجند اشاره کرد: ارائه سریع خدمات درمانی مطلوب به مصدومان حادثه انجام گیرد.
وزیر بهداشت همین طور به رئیس اورژانس کشور ماموریت داد تا در محل حادثه حاضر شود.
حدود ساعت ۵: ۳۰ دقیقه بامداد امروز (چهارشنبه ۱۸ خردادماه)، هنگام عبور قطار مسافری مشهد به مقصد یزد، در بلاک عباس آباد در منطقه طبس به سبب برخورد قطار با بیل مکانیکی که در کنار خط بود، پنج واگن از خط خارج شد.
براساس اعلام سازمان اورژانس کشور تا حالا بیش از ۴۰ مصدوم این حادثه به بیمارستان منتقل شدند و حال برخی از آنان وخیم گزارش شده است.