ثبت بیش از ۵۵۰ میلیون مبتلا به کرونا در جهان

به گزارش طب اصیل بنابر جدید ترین آمارهمه گیری کرونا (کووید-۱۹)، مجموع مبتلایان به این بیماری در جهان تابحال به ۵۵۰ میلیون و ۶۴۳ هزار و دو نفر رسیده و مرگ شش میلیون و ۳۵۳ هزار و ۶۸۰ نفر هم بر اثر عفونت کووید تأیید شده است.
به گزارش طب اصیل به نقل از ایسنا، بر طبق تازه ترین داده ها در جدول جهانی پاندمی کرونا، آمریکا با بیش از ۸۹ میلیون مبتلا و بیش از یک میلیون قربانی، همچنان درصدر لیست کشورهای درگیر با این بیماری قرار دارد و هند نیز با آمار بیش از ۴۳.۴ میلیون مبتلا، بعد از آمریکا در رتبه دوم جهانی جای گرفته است.
آمار مبتلایان به کووید-۱۹ در برزیل هم از ۳۲.۲ میلیون نفر فراتر رفته و هم اکنون سومین کشور جهان به لحاظ بالاترین شمار مبتلایان است.
برزیل در عین حال با بیش از ۶۷۰ هزار جانباخته بعد از ایالات متحده، دومین کشور رکورددار تعداد قربانیان کووید ۱۹ در جهان شمرده می شود و بعد از آن هند با بیش از ۵۲۵ هزار قربانی، سومین کشور به لحاظ ثبت بالاترین آمار مرگ و میر کرونائی در این لیست جهانی است.
در اروپا نیز فرانسه با ثبت بیش از ۳۰.۸ میلیون مبتلا اکنون رکورددار مبتلاشدن در میان کشورهای این منطقه و نیز چهارمین کشور با بیشترین آمار بیمار کرونائی در جهان است. روسیه هم با گذشتن از آمار ۳۸۱ هزار قربانی، اکنون بالاترین رقم مرگ و میر کرونائی را در میان کشورهای اروپایی دارد و در جهان نیز چهارمین کشور با بالاترین نرخ فوت شدگان این بیماری است.
جدول جهانی پاندمی کرونا بنابر جدول به روز شده در پایگاه اطلاع رسانی “ورلداُمتر”، شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری در ۱۰ کشوری که بر اساس گزارش های رسمی بالاترین آمارها را تا حالا داشته اند تا بامداد امروز (چهارشنبه) به ترتیب به شرح زیر است:
# نام کشور مجموع مبتلایان مجموع قربانیان ۱ ایالات متحده ۸۹، ۰۳۰، ۷۲۷ ۱، ۰۴۱، ۳۵۴ ۲ هند ۴۳، ۴۳۶، ۴۳۳ ۵۲۵، ۰۴۷ ۳ برزیل ۳۲، ۲۰۷، ۰۸۲ ۶۷۰، ۹۰۰ ۴ فرانسه ۳۰، ۸۲۵، ۷۸۹ ۱۴۹، ۴۴۳ ۵ آلمان ۲۷، ۹۱۴، ۲۴۰ ۱۴۰، ۸۴۷ ۶ انگلیس ۲۲، ۶۶۱، ۵۴۲ ۱۸۰، ۱۲۸ ۷ روسیه ۱۸، ۴۲۴، ۱۰۵ ۳۸۱، ۰۰۲ ۸ کره جنوبی ۱۸، ۳۴۹، ۷۵۶ ۲۴، ۵۳۷ ۹ ایتالیا ۱۸، ۳۴۳، ۴۲۲ ۱۶۸، ۲۳۴ ۱۰ ترکیه ۱۵، ۰۹۶، ۶۹۶ ۹۹، ۰۱۵ همین طور ایران با مجموع هفت میلیون و ۲۳۷ هزار و ۱۵۶ مورد مبتلاشدن و ۱۴۱ هزار و ۳۸۶ مورد فوت ناشی از بیماری کووید-۱۹ هم اکنون در رتبه ۱۷ در میان کشورهای دارای بیشترین آمار مبتلایان به کرونا قرار دارد.
برمبنای آمار فوق بعد از ایالات متحده، هند و برزیل، تا حالا در فرانسه، آلمان، انگلیس، روسیه، کره جنوبی، ایتالیا، ترکیه، اسپانیا، ویتنام، آرژانتین، ژاپن، هلند، استرالیا، ایران، کلمبیا، اندونزی، لهستان، مکزیک، پرتغال، اوکراین، کره شمالی، مالزی، تایلند، اتریش، رژیم صهیونیستی، بلژیک، آفریقای جنوبی، شیلی، کانادا، جمهوری چک، سوئیس، فیلیپین، تایوان یونان، پرو و دانمارک نیز بیش از سه میلیون مبتلا ثبت شده است.
روند افزایش آمار مبتلاشدن به بیماری کووید-۱۹ که تا حالا در ۲۲۸ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می گیرد.
همین طور در این لینک مشروح آمار گستردگی ویروس کرونا در جهان و جدول حاوی تمام جزییات آماری در همه کشورها و مناطق درگیر کرونا بروزرسانی می شود.

منبع: