چرا پس از خوردن میوه احساس بدی دارید؟

طب اصیل: خراسان رضوی عدم احساس خوب بعد از خوردن میوه می تواند به این مفهوم باشد که شما نسبت به قند اصلی موجود در آن یعنی فروکتوز عدم تحمل دارید.
به نقل از نیوز، عدم تحمل فروکتوز به دو صورت ایجاد می شود؛ شما یا با آن متولد شده اید که آنرا به یک عدم تحمل ارثی تبدیل می کند، یا عدم تحمل غذایی دارید که در آن بدن شما در جذب فروکتوز کارآمد نیست.
ناتوانی در تجزیه و جذب صحیح فروکتوز می تواند منجر به اثرات ناخوشایند طولانی مدت شود. در تحقیق انجام شده که سال ۲۰۰۱ در مجله اسکاندیناوی گاستروانترولوژی انتشار یافت، محققان دریافتند که سوءجذب فروکتوز می تواند منجر به کمبود تریپتوفان، یک ماده شیمیایی مهم برای تنظیم خلق و خوی شود.
اغلب موارد عدم تحمل فروکتوز ارثی در دوران شیرخوارگی زمان از شیر گرفتن نوزادان و تغذیه با غذا ظاهر می شود. مبتلایان به این اختلال، آنزیم مورد نیاز برای متابولیسم فروکتوز را تولید نمی کنند و منجر به سقوط قند خون و تجمع سموم در کبد می شود. علایم معمولاً آشکار و شامل استفراغ، نفخ، درد شکم، یرقان و بیزاری از میوه یا غذاهای شیرین است.
وقتی صحبت از عدم تحمل فروکتوز در رژیم غذایی می شود، ناتوانی در تجزیه این ماده در سلول های روده و نه کمبود آنزیم خاص نهفته است. این عارضه می تواند در مراحل بعدی زندگی در نتیجه دلایل مختلف ازجمله استرس، التهاب و بیماری هایی مانند کرون و سلیاک ایجاد شود در این موارد پس از خوردن میوه، نفخ و معده درد خواهید داشت. این وضعیت از هر سه نفر یک نفر را تحت تأثیر قرار می دهد و آنرا نسبتا شایع کرده است.
اگر گرفتار عدم تحمل فروکتوز هستید، برای پیشگیری از ناراحتی و سایر عوارض جانبی ناخوشایند، مهم می باشد که به آنچه مصرف می کنید، توجه داشته باشید. فقط اجتناب از فروکتوز میوه کافی نیست بلکه توجه به سایر محصولاتی که امکان دارد این قند را در لیست مواد تشکیل دهنده خود پنهان دارند هم مهم می باشد. اغلب شربت ذرت با فروکتوز بالا را در برخی از غذاهای فرآوری شده مختلف ازجمله چیپس، کلوچه، کراکر، آب نبات، نوشابه، آب میوه، چاشنی ها و حتی نان پیدا خواهید کرد. بعضی از سبزیجات ازجمله کدو سبز، نخود فرنگی، قارچ و فلفل دلمه ای هم حاوی فروکتوز هستند.
کلینیک مایو اظهار نمود که باید مراقب مواد قندی دیگری باشید که امکان دارد آشکارا حاوی فروکتوز نباشند و شامل عسل، آگاو، ملاس، سورگوم، شربت با طعم افرا و شکر خرما می شوند. فروکتوز همینطور در شکر سفید گرانول شده وجود دارد.
اگر با عدم تحمل فروکتوز ارثی یا رژیمی مواجه هستید، یاد بگیرید که حذف همه میوه ها از رژیم غذایی خود ضروری نیست. بعضی از میوه ها، مانند انواع توت ها، مرکبات، آووکادو، موز و طالبی، قند کمی دارند و احیانا بعد از مصرف سبب ایجاد احساس ناخوشایندی در شما نمی شوند.
از آنجاییکه عدم تحمل فروکتوز خیلی از غذاهای مغذی را از رژیم غذایی حذف می کند، مهم می باشد که با پزشک یا متخصص تغذیه مشورت کنید تا مطمئن شوید که از رژیم غذایی خود تغذیه کافی دریافت می کنید.