مقالات استاد علوم پزشکی جیرفت با موضوع آبله میمونی در مجله معتبر جهانی چاپ شد

طب اصیل: دانشگاه علوم پزشکی جیرفت اعلام نمود که مقاله های عضو هیات علمی این دانشگاه با موضوعات در رابطه با آبله میمونی در مجله درجه یک علمی جهانی به چاپ رسید.
معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی جیرفت از چاپ چهار مقاله دکتر محسن کربلایی زاده بابکی عضو هیات علمی این دانشگاه در مجله درجه یک علمی با عنوان International journal of surgery طی روزهای اخیر آگاهی داد.
هدیه عسکرپور روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اعلان اینکه مجلات معتبر دنیا به چهار دسته با امتیاز رتبه علمی به Q۱، Q۲، Q۳، Q۴ تقسیم می شوند افزود: مقالات عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی جیرفت در مجله Q۱ در بالاترین سطح علمی به چاپ رسید.
معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی جیرفت اظهار داشت: این مقالات مجله در چهار پایگاه اطلاعاتی lsl، scopus، embase و pubmed با ضریب تاثیر بیش از ۱۳ به چاپ رسید.
وی عنوان مقالات چاپ شده را عفونت های همزمان با بیماری آبله میمونی انسان برمبنای متون موجود، شیوع آبله میمونی انسان در سال ۲۰۲۲، موارد آلوده بدون علامت؛ چالش و فرصت ها، برنامه نظارتی ضدمیکروبی برای جراحان؛ یک ضرورت فوری برای تصمیم گیری های جدید و شیوع همزمان بیماریهای کووید ۱۹ و آبله میمونی در سال ۲۰۲۲ هشدار جدی برای آگاهی در ایران برشمرد.