اخطار مقام ارشد سازمان جهانی بهداشت در رابطه با احتمال بروز موج های دیگر کرونا

طب اصیل: به گزارش طب اصیل، یک مقام ارشد سازمان جهانی بهداشت (WHO) اظهار داشت: در صورتی که کشورهای ثروتمند تصور می کنند همه گیری رو به پایان است، لازم است به کشورهایی با میزان درآمد پایین هم کمک کنند تا به این وضعیت دست یابند.
به گزارش طب اصیل به نقل از ایسنا، “بروس آیلوارد” (Bruce Aylward) یکی از مشاوران ارشد سازمان جهانی بهداشت اخطار داد: کشورهای ثروتمند نباید از اقدامات خود برای مقابله با بیماری کووید-۱۹ عقب نشینی کنند؛ چون که حالا این بیماری مشکلی جهانی است و احتمال بروز موج های دیگری از بیماری وجود دارد.
در ایام گذشته، “تدروس آدهانوم” دبیر کل سازمان جهانی بهداشت در اظهاراتی گفته بود که آخر همه گیری قابل رویت است و رئیس جمهور ایالات متحده هم گفته است که همه گیری در این کشور آخر یافته است.
آیلوارد اظهار داشت: شنیدن این اظهارات خوشایند است و الان می توانند در ایجاد این شرایط در دیگر نقاط دنیا کمک کنند. گروهی که بر دسترسی عادلانه به واکسن ها، روش های درمانی و تست های کووید-۱۹ در سرتاسر جهان تمرکز دارد، هنوز آماده خروج از مرحله اضطراری مقابله با همه گیری نیست و کشورها باید از آمادگی لازم برای مقابله با موج دیگری از عفونت ها برخوردار باشند.
به گزارش اینترنشنال بیزینس تایمز، او همینطور تصریح کرد که ایالات متحده به همه ابزارهای لازم برای مقابله با همه گیری دسترسی دارد و همینطور نباید تعهدات جهانی خود برای مقابله با این بیماری را کم کند.

منبع: