اعلام نحوه مشارکت در کارآزمایی واکسن کرونای رازی ویژه کودکان و نوجوانان

طب اصیل: البرز کارآزمایی بالینی واکسن رازی کووپارس ساخت موسسه تحقیقات واکسن و سرم سازی رازی، ویژه کودکان و نوجوانان ۵ تا ۱۷ ساله شروع و نحوه مشارکت در این طرح اعلام گردید.

به گزارش طب اصیل به نقل از ایسنا، دکتر علی اسحاقی با اشاره به اینکه بیماری کووید ۱۹ از حدود سه سال پیش در نقاط مختلف جهان و بخصوص کشور ایران گسترش پیدا کرد و جان خیلی از انسان ها را گرفت، اظهار نمود: از آغاز گسترش این بیماری در ایران تا حالا هفت موج مبتلاشدن به این بیماری رخ داده و به نقطه اوج رسید و سپس فروکش کرد و پیشبینی می شود این اتفاق باز هم تکرار شود.

وی اظهار داشت: با عنایت به نتایج تحقیقات انجام شده، واکسیناسیون می تواند نقش به سزایی در جلوگیری از ابتلا، بستری و مرگ ناشی از بیماری داشته و در این میان واکسیناسیون کودکان و نوجوانان و حضور آنها در مدرسه در کنار همدیگر می تواند بسیار مهم باشد.

دکتر اسحاقی به واکسنی که مقابل این ویروس در موسسه تحقیقات واکسن و سرم سازی رازی ساخته شده، اشاره نمود و اظهار داشت: این موسسه با قریب به ۱۰۰ سال تجربه و تخصص در تحقیق و تولید انواع واکسن ها و سرم های درمانی، افتخار دارد با تاکید بر دانش و تجارب تیم های زبده و متخصص شامل اعضای هیات علمی و دانشمندان موسسه، علاوه بر واکسن های سرخک–سرخجه-اوریون-دیفتری–کزاز و فلج اطفال، واکسن رازی کوو پارس را بر پایه دانش و تکنیک صد درصد ایرانی و با لحاظ تمام ضوابط و استانداردهای بین المللی و ملی اختراع و تولید نماید.

رئیس موسسه رازی خاطرنشان کرد: رازی کووپارس، یک واکسن پروتئین نوترکیب است که نتایج تحقیقات آن در بزرگسالان نشان داد واکسنی بی خطر بوده و ایمنی زایی و اثربخشی قابل قبولی دارد. همینطور بر مبنای مستندات علمی تائید شده از جانب وزارت بهداشت، این واکسن از ایمن ترین و بی خطرترین واکسن های کووید ۱۹ معرفی شده است.

به گفته دکتر اسحاقی، تزریق این واکسن برای کودکان و نوجوانان ۵ تا ۱۷ سال در چارچوب کارآزمایی شروع شده و با عنایت به خصوصیات ویژه آن همچون، مقدار دُز پایین و استفاده از دُز داخل بینی پس از دُزهای تزریقی، در مقایسه با سایر واکسن ها، می تواند یک پیشنهاد مناسب برای واکسیناسیون کودکان و نوجوانان باشد تا سلامت این افراد و خانواده آنها و در نهایت جامعه را حفظ کند.

رئیس موسسه رازی، ضمن دعوت برای مشارکت در مطالعه بالینی واکسن رازی در کودکان و نوجوانان، اظهار نمود: شرکت در این طرح، محققان موسسه را در راه اعتلای کشور یاری خواهد رساند.

برای هماهنگی جهت حضور در این طرح یا کسب اطلاعات بیشتر می توانید با شماره های ۰۲۶۳۴۹۸۸۵۲۵ و ۰۲۶۳۴۹۸۸۵۲۴ تماس گرفته و یا به آدرس وبسایت https: //covpars۳.rvsri.ac.ir رجوع کنید. درصورت ارسال عدد ۱ به شماره پیامک ۱۰۰۰۱۱۰۰۰۷۷۰۰۰ نیز کارشناسان با شما تماس خواهند گرفت.

منبع: