این آینه با هوش مصنوعی ذهن شما را می خواند

به گزارش طب اصیل، مهر نوشت: یک شرکت آینه ای ساخته که با استفاده از هوش مصنوعی حالات روحی فرد را تشخیص می دهد و پیشنهاداتی عرضه می کند تا سلامت ذهنی فرد را ارتقا دهد.
باراکودا مانند دیگر برندهای تولیدکننده گجت های هوشمند خانگی مانند آی ربات معروف است اما این شرکت فناوری سلامتی یکی از جالب ترین محصولات نمایشگاه محصولات مصرفی الکترونیکی ۲۰۲۴ میلادی را رونمایی کرده که «آینه BMind Smart» نام دارد. این آینه با هدف بهبود سلامت ذهنی فرد و شناسایی حالت روحی و مدیریت استرس با کمک هوش مصنوعی طراحی شده است.
گجت مذکور جایزه نوآوری CES۲۰۲۴ را هم به دست آورده است.
بیشتر بخوانید:
سرعت اینترنت در کویت آینه BMind با کمک هوش مصنوعی مولد و پردازش زبان طبیعی حالت روحی کاربرد را شناسایی و تمرین های مختلف مانند مدیتیشن یا خودتاییدی(self-affirmation)را پیشنهاد می دهد. به بیان ساده تر، این گجت هوشمند تلاش می کند با عنایت به صدا، حالت ایستادن و دیگر عوامل قابل مشاهده، نیازهای کاربر را مشخص نماید. هدف نهایی این ابزار کمک به ارتقای حالت روحی فرد با استفاده از تمرین های مختلف، نورها، اصوات و تصاویری است که همگی در آینه نمایش داده می شوند.
این آینه طوری طراحی شده تا در یک دستشویی استاندارد قابل نصب باشد. مهم تر آنکه گجت می تواند تمام فعالیتهای گفته شده را بدون یک اپلیکیشن همراه انجام دهد. BMind به استثنای فناوری گرانقیمتش، طوری طراحی شده تا در یک دستشویی استاندارد جای بگیرد. این ابزار با عنایت به حریم خصوصی ساخته شده و تمام داده های کاربران را به صورت محلی ذخیره می کند و علاوه بر آن اطلاعات فرد را بدون رضایت وی به اشتراک نمی گذارد.
توماس سروال مدیر ارشد اجرایی باراکودا در اینباره می گوید: فناوری ما می تواند تغییرات نامحسوس در سلامتی را رصد کند و بدین سان پتانسیل بهبود کیفیت زندگی میلیونها نفر را دارد. سلامت ذهنی افراد تأثیر زیادی روی سلامت جسمی آنها دارد.
قیمت پایه آینه هوشمند ۵۰۰ دلار است و در سه ماهه آخر ۲۰۲۴ میلادی به بازار عرضه می شود.
بیشتر بخوانید:
روکش یک و نیم میلیاردی صندلی برای بوگاتی ۲۰۰ میلیارد تومانی / عکس ۵۸۵۸