نمکی در گزارش طب اصیل خبر داد: ساخت و تجهیز بیمارستان در مناطق محروم توسط وزارت بهداشت

به گزارش طب اصیل وزیر بهداشت بابیان اینکه ساخت و تجهیز بیمارستان در مناطق محروم در اولویت است، اظهار داشت: تا اختتام بهار ۹۹ بیشتر از یک هزار پروژه درمانی افتتاح می شود.

سعید نمکی در حاشیه بازدید از ساختمان شبکه بهداشت و درمان میامی در گفتگو با خبرنگار مهر بیان کرد: ساخت و تجهیز بیمارستان در مناطق محروم توسط وزارت بهداشت پیگیری می شود که در این راستا یک هزار پروژه تا بهار ۹۹ تحویل داده خواهد شد.
وی بابیان اینکه مناطق محروم، اولویت این طرح ها هستند، بیان کرد: هشت هزار و ۱۰۰ تخت بیمارستانی با شروع به کار این پروژه ها به ظرفیت بهداشت و درمان کشور افزوده می شود.
وزیر بهداشت اضافه کرد: بیمارستان نیمه کاره میامی که الان توسط پیمانکار در دست ساخت است، ازجمله طرح هایی شمرده می شود که توسط وزارت بهداشت تکمیل خواهد شد و امیدواریم شاهد افتتاح آن تا دهه فجر سال جاری باشیم.
نمکی همین طور بیان کرد: دیگر اقدامی که در میامی صورت خواهد گرفت تخصیص تجهیزات رادیوگرافی دندان، سونوگرافی و… است که همین هفته ان شاالله دستگاه های موردنیاز تحویل داده می شود.
وی بابیان اینکه سه مرکز درمانی کالپوش نیز برای رفع نیاز درمانی مردم، شبانه روزی خواهند شد، ابراز کرد: این اقدام سبب می شود تا مراجعات مردم به میامی و شاهرود کم شود.
وزیر بهداشت در ادامه اظهار داشت: استقلال شبکه بهداشت و درمان میامی از دیگر اقدامات وزارت بهداشت است که خوشبختانه پیگیری شده و بعد از تحقق می توانیم شاهد پیگیری امور در رابطه با میامی در درون این شهرستان باشیم.
نمکی درباره آنفولانزا هم اظهار داشت: خوشبختانه پیک این بیماری با اقدامات پیشگیری و همین طور آموزش های بهداشتی و… در کشور رفع شده و جای نگرانی نیست.

منبع: