بستری ۲۶۵ بیمار کرونایی جدید در بیمارستان های تهران

طب اصیل: فرمانده ستاد مقابله با کرونا ویروس در کلانشهرتهران با اشاره به افزایش نسبی موارد جدید بستری بیماران کرونایی از بستری شده ۲۶۵ مورد جدید کرونا در بخش های عادی و ویژه بیمارستان های تهران و ترخیص ۲۹۵ بیمار در ۲۴ ساعت گذشته در استان تهران آگاهی داد.
به گزارش طب اصیل به نقل از ایسنا، دکتر زالی در این زمینه اظهار داشت: آمار بیماران جدید کرونایی بستری در بخش های عادی به ۲۰۰ مورد افزایش یافته است و ۶۵ نفر نیز در بخش های ویژه بستری شدند که نسبت به ۴۸ ساعت گذشته تعداد موارد جدید با شیب ملایم وافزایش نسبی روبرو بوده است.
وی توجه به تحلیل های آماری ۲۴ ساعت آینده را ضروری برشمرد و اظهار داشت: گاهی در تهران بصورت سینوسی شاهد موج های آماری بیماران بودیم اما تحلیل آمار ۲۴ ساعت آینده مشخص می کند که این تغییر، گذرا و مقطعی است یا از ثبات برخوردار خواهد بود.
وی رعایت بهداشت فردی، فاصله گذاری اجتماعی و عدم تردد غیر ضروری در سطح شهر خصوصاً از طرف افراد پرخطر را سه عامل مهم در کاهش و پیش گیری از مبتلاشدن به بیماری برشمرد.
دکتر زالی با اشاره به رابطه مستقیم حضور در مراکز پرتردد و مبتلاشدن به بیماری اشاره کرد که بر طبق آمارهای اعلام شده از طرف وزارت بهداشت حمل و نقل عمومی سهم بسیار بالایی در انتقال بیماری کرونا در کلانشهرها برعهده دارد.
فرمانده ستاد مقابله با کرونا درکلانشهر تهران به همشهریان سفارش کرد استفاده از ماسک را حتما جدی بگیرند برای اینکه تنها راهی است که می تواند از ابتلای افراد به بیماری کرونا جلوگیری کند.
وی در این زمینه اضافه کرد: دو فردی که در مترو در مقابل یکدیگر ایستاده اند اگر هر دو از ماسک مناسب استفاده کنند احتمال انتقال بیماری به آنان زیر ۵ درصد است.
وی سن فرد، زمان مواجهه، میزان مواجهه و میزان سلامتی فرد را همچون شاخصهای خطر در مبتلاشدن به بیماری کرونا برشمرد و اصرار کرد رعایت احتیاطات و ملاحظات بهداشتی می تواند میزان خطر را مشخص نماید.
بر طبق گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی و بگفته دکتر زالی در زمان اپیدمی ها تمام کارهای اجتماعی می توانند بالقوه خطرناک باشند مگر آن که ملاحظات بهداشتی در آنها لحاظ شود و زمان طولانی حضور در اجتماع، تراکم بیشتر جمعیتی و عدم فاصله گذاری اجتماعی جزو مواردی به شمار می آیند که موجب افزایش این خطر می شود.
فرمانده ستاد مقابله با کرونا در کلانشهر تهران در خاتمه سخنان خود تسامح در رعایت بهداشت فردی و وسایل حفاظت فردی و فاصله گذاری اجتماعی را مهمترین راهبرد خطرناک در اپیدمی ها برشمرد که می تواند موجب خسران شود و از همشهریان خواست همچنان به ملاحظارت بهداشتی توجه ویژه داشته باشند.

منبع: