سخنگوی وزارت بهداشت خبر داد شناسایی سه هزار و ۵۷۴ بیمار جدید کرونا

به گزارش طب اصیل سخنگوی وزارت بهداشت اظهار داشت: از روز گذشته تا امروز ۱۵ خرداد ۱۳۹۹ و بر مبنای معیارهای قطعی تشخیصی، ۳۵۷۴ بیمار جدید مبتلا به کووید ۱۹ در کشور شناسایی شد.
به گزارش طب اصیل به نقل از مهر، کیانوش جهانپور، پس از ظهر پنج شنبه در ارتباط تصویری، اظهارداشت: مجموع بیماران کووید ۱۹ در کشور به ۱۶۴ هزار و ۲۷۰ نفر رسید البته متأسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۵۹ بیمار کووید ۱۹ جان خویش را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری به ۸۰۷۱ نفر رسید. به قول وی، طی ۲۴ ساعت گذشته ۳۵۷۴ مورد جدید ابتلاء به این بیماری شناسایی شدند. از بین مبتلایان جدید، ۴۹۴ مورد بستری و سه هزار و ۸۰ مورد از افراد معادل ۸۶ درصد از موارد جدید، در تماس با مبتلایان بودند که شناسایی شدند. سخنگوی وزارت بهداشت اضافه کرد: خوشبختانه تا کنون ۱۲۷ هزار و ۴۸۵ نفر از بیماران، بهبود یافته و یا از بیمارستانها ترخیص شده اند.

وی با اشاره به اینکه ۲۵۶۹ نفر از بیماران مبتلا به کووید ۱۹ در وضعیت شدید این بیماری تحت مراقبت قرار دارند، از انجام یک میلیون و ۱۹ هزار و ۳۶۲ آزمایش تشخیص کووید ۱۹ در کشور تابحال اطلاع داد. جهانپور تصریح کرد: وضعیت خوزستان همچنان قرمز است و استان های هرمزگان، کردستان، کرمانشاه، در وضعیت جدی اخطار قرار دارند.