وزارت بهداشت: هنوز وارد خیز ششم سراسری کرونا نشده ایم

وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اعلام نمود که هنوز وارد خیز ششم سراسری کرونا نشده ایم و ضمن آنکه روند بستری در استانهای کشور پایدار یا کاهشی است.
به گزارش طب اصیل به نقل از خبرگزاری ایرنا از وبدا، روند بستری در اغلب استانهای کشور از ۹۰ روز از آن حکایت می کند که حالا روند بستری در استانهای کشور پایدار یا کاهشی است. فقط استان کرمان در هفت روز گذشته افزایش موارد بستری را نسبت به هفته قبل تجربه نمود همینطور روند پذیرش بیماران سرپایی هم پایدار می باشد.
به گزارش طب اصیل به نقل از خبرگزاری ایرنا، خیز پنجم و مرگبار کرونا از آغاز تیر ماه در کشور شروع شد و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی هشتم مهرماه از عبور این خیز در کشور اطلاع داد.
در این خیز در ۲۸ مرداد و هفتم مهر ماه به ترتیب شمار مرگ و میر ناشی از کرونا از یکصد و ۱۲۰ هزار نفر عبور کرده و رکورد فوت روزانه کرونا بارها شکسته شد و روز دوم شهریور ماه با ۷۰۹ مورد مرگ روزانه به بالاترین تعداد مرگ و میر از آغاز انتشار کرونا (اسفند ۹۸) در کشور رسید.
اما طی هفته های اخیر به مدد رویکرد دولت سیزدهم در مهار کرونا که با افزایش واردات واکسن و تسریع واکسیناسیون همراه شد، مرگ و میر ناشی از کووید۱۹ روندی نزولی گرفت و بعد از گذشت حدود ۴۰ روز از عبور خیز پنجم، به رقم ۱۱۲ نفر رسید.
بهرام عین اللهی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی روز یکشنبه ۲۵ مهر ماه اظهار داشت: هنوز بابت کرونا و پیک ششم آسوده خاطر نیستیم و باید درحالت آماده باش بمانیم و امیدوارم با انجام واکسیناسیون سراسری در ماه های آینده، در وضعیت بهتری قرار بگیریم.
امروز جمعه ۲۱ آبان ماه هم مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از فوت ۱۰۹ نفر در طول ۲۴ ساعت گذشته اطلاع داد.
تا کنون ۵۵ میلیون و ۵۱۱ هزار و ۱۲۸ نفر دُز اول، ۴۱ میلیون و ۶۵۰ هزار و ۲۳۷ نفر دُز دوم و ۳۹۸ هزار و ۸۸۱ نفر، دُز سوم واکسن کرونا را تزریق کرده اند و مجموع واکسن های تزریق شده در کشور به ۹۷ میلیون و ۵۶۰ هزار و ۲۴۶ دُز رسید.

منبع: