رییس دانشگاه علوم پزشکی قم: ۳۹۷ بیمار کرونایی در قم بستری هستند

رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم ضمن اشاره به آخرین وضعیت کرونا در این استان اظهار داشت: هم اکنون ۳۹۷ بیمار کرونایی در مراکز درمانی قم بستری هستند که ۲۷ تَن از آنها به علت وضعیت وخیم بودن وضعیت جسمی در بخش مراقبت های ویژه نگهداری می شوند.
به گزارش عصر پنج شنبه روابط دانشگاه علوم پزشکی قم، مهدی مصری در گفت وگویی عنوان کرد: در ۲۴ ساعت منتهی به چهاردهم بهمن ماه ۱۰۴ تَن مشکوک و یا با علایم قطعی مبتلا شدن به کرونا توسط اورژانس مراکز درمانی قم مورد پذیرش قرار گرفتند.
او ضمن اشاره به بستری شدن ۸۴ تَن از این افراد اظهار داشت: ۶۹ تَن که طی روزهای گذشته بستری شده بودند، هم به تشخیص پزشکان معالج برای انجام درمان در منزل از بیمارستان مرخص شدند.
وی اضافه کرد: سه تَن که نتیجه آزمایش کرونای آنها مثبت شده بود، جان خویش را از دست دادند.

مصری افزود: از ۷۳۵ آزمایش کرونای صورت گرفته، نتیجه ۵۱۷ مورد مثبت شد.
رئیس علوم پزشکی قم بیان نمود: از آغاز اجرای طرح همگانی واکسیناسیون کرونا در قم یک میلیون و ۶۷۷ هزار و۳۴۳ دُز واکسن به جامعه هدف تزریق شده است.
قم از هشتم بهمن ماه جاری در وضعیت قرمز کرونایی قرار دارد.
شهروندان برای طرح هرگونه پرسش درباره ویروس کرونا می توانند با شماره تلفن های ۴۰۳۰، ۳۱۳۶ و ۱۹۰ تماس بگیرند و برای کسب آخرین خبرهای دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی قم، به کانال آن به نشانی webdaqom@ در فضای مجازی و یا تارنمای آن به نشانی اینترنتی www.muq.ac.ir رجوع کنند.
همه ایرانی ها می توانند به منظور تعیین زمان بندی و نوبت دهی «تزریق واکسن بیماری کووید-۱۹» برای گروههای سنی اعلام شده و هم ثبت نام «کارت واکسن دیجیتال»، به «سامانه ثبت نام واکسیناسیون کرونا» به نشانی اینترنتی https: //salamat.gov.ir رجوع کنند.
همشهریان قمی در صورت مشاهده هرگونه علامتی در ارتباط با ویروس «کرونا» در خود و افراد خانواده، می توانند به «مرکزهای جامع سلامت» امام حسن عسکری(ع) در شهرک امام حسن عسکری(ع)، امام خمینی(ره) در بلوار شهید کریمی (بنیاد)، فرقانی در انتهای شیخ آباد، پردیس در پردیسان (خیابان ایمان)، خوراکیان در بلوار ۱۵ خرداد، بعثت در نیروگاه، شهدا در خیابان انقلاب اسلامی (چهارمردان)، پنبه چی در خیابان امام خمینی(ره) و جندقیان در خیابان زاویه رجوع و خدمات «رایگان» دریافت نمایند.