کرونا در جهان شمار مبتلایان در آمریکا از ۸۴ میلیون نفر گذشت

طب اصیل: شمار مبتلایان به کووید-۱۹ در جهان تا حالا به ۵۱۹ میلیون و ۷۷۹ هزار و ۸۶۵ نفر رسیده است. مرگ شش میلیون و ۲۸۴ هزار و ۶۵۷ نفر بر اثر این بیماری تأیید شده و ۴۷۴ میلیون و ۵۴۴ هزار و ۴۵۰ نفر از مبتلایان نیز بهبود یافته اند.
به گزارش طب اصیل به نقل از ایسنا، برمبنای آمارهای رسمیِ همه گیری کرونا، آمریکا با بیش از ۸۴ میلیون مبتلا و بیش از یک میلیون قربانی همچنان در صدر لیست کشورهای درگیر با این بیماری قرار دارد و هند نیز با آمار بیش از ۴۳.۱ میلیون مبتلا بعد از آمریکا در رتبه دوم جهانی به لحاظ میزان مبتلاشدن قرار گرفته است.
همچنین آمار مبتلایان به کووید-۱۹ در برزیل هم از ۳۰.۶ میلیون نفر فراتر رفته و هم اکنون سومین کشور جهان به لحاظ بالاترین شمار مبتلایان است.
برزیل در عین حال با بیش از ۶۶۴ هزار جان باخته بعد از ایالات متحده، دومین رکورددار تعداد قربانیان کووید ۱۹ در جهان شمرده می شود و بعد از آن هند با بیش از ۵۲۴ هزار قربانی، سومین کشور به لحاظ ثبت بالاترین آمار مرگ و میر کرونائی در این لیست جهانی است.
در اروپا نیز فرانسه با ثبت بیش از ۲۹ میلیون مبتلا اکنون رکورددار مبتلاشدن در قاره سبز و چهارمین کشور با بیشترین آمار بیمار کرونائی در جهان است. همین طور روسیه با گذشتن از آمار ۳۷۷ هزار قربانی، اکنون بالاترین رقم مرگ و میر کرونائی را در میان کشورهای این منطقه دارد و در جهان نیز چهارمین کشور با بالاترین نرخ فوت شدگان این بیماری است.
جدول جهانی پاندمی کرونابنابر جدول به روز شده در پایگاه اطلاع رسانی “ورلداُمتر”، شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری در ۱۰ کشوری که بر اساس گزارش های رسمی بالاترین آمارها را تا حالا داشته اند تا بامداد امروز (جمعه) به ترتیب به شرح زیر است:
#نام کشورمجموع مبتلایانمجموع فوتی ها۱ایالات متحده۸۴، ۰۶۶، ۳۷۹۱، ۰۲۶، ۱۰۹۲هند۴۳، ۱۱۶، ۶۰۰۵۲۴، ۱۸۱۳برزیل۳۰، ۶۳۹، ۱۳۰۶۶۴، ۷۰۰۴فرانسه۲۹، ۰۹۷، ۵۷۰۱۴۷، ۱۵۹۵آلمان۲۵، ۶۶۵، ۹۱۰۱۳۷، ۶۲۸۶انگلیس۲۲، ۱۵۹، ۶۱۵۱۷۶، ۷۰۸۷روسیه۱۸، ۲۴۵، ۳۹۴۳۷۷، ۳۵۹۸کره جنوبی۱۷، ۷۲۷، ۰۸۶۲۳، ۶۰۶۹ایتالیا۱۶، ۹۵۴، ۷۸۴۱۶۴، ۹۷۶۱۰ترکیه۱۵، ۰۵۰، ۲۲۷۹۸، ۸۷۸
همچنین ایران با مجموع هفت میلیون و ۲۲۷ هزار و ۴۳ مورد مبتلاشدن و ۱۴۱ هزار و ۲۰۱ مورد فوت ناشی از بیماری کووید-۱۹ هم اکنون در رتبه شانزدهم در میان کشورهای دارای بیشترین آمار مبتلایان به کرونا قرار دارد.
بر اساس آمار فوق بعد از ایالات متحده، هند و برزیل، تا حالا در فرانسه، آلمان، انگلیس، روسیه، کره جنوبی، ایتالیا، ترکیه، اسپانیا، ویتنام، آرژانتین، ژاپن، هلند، ایران، استرالیا، کلمبیا، اندونزی، لهستان، مکزیک، اوکراین، مالزی، تایلند، اتریش، بلژیک، رژیم صهیونیستی، پرتغال، جمهوری چک، آفریقای جنوبی، کانادا، فیلیپین، سوئیس، شیلی، پرو و یونان نیز بیش از سه میلیون مبتلا ثبت شده است.
روند افزایش آمار مبتلاشدن به بیماری کووید-۱۹ که تا حالا در ۲۲۶ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می گیرد.
در این لینک مشروح آمار گستردگی ویروس کرونا در جهان و جدول حاوی تمام جزییات آماری در همه کشورها و مناطق درگیر کرونا بروزرسانی می شود.