وزیر بهداشت: با وجود تحریم ها ایران قوی ترین سیستم سلامت را دارد

طب اصیل: فارس وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اظهار داشت: با وجود با وجود تحری هایی که از شروع انقلاب اسلامی تا به امروز برای جلوگیری از پیشرفت کشور وجود داشته، ایران را دارای قوی ترین سیستم سلامت منطقه توصیف کرد
دکتر بهرام عین اللهی عصر پنج شنبه ۹ تیر در آیین بهره برداری از فاز دوم مرکز قلب بیمارستان حضرت امام خمینی(ره) آباده، اظهار داشت: بهره برداری از این مرکز با وجود تحریم ها و محدودیت ها را مایه افتخار و سربلندی و گامی در امتداد محرومیت زدایی دانست.
او همین طور با تسلیت سالروز شهادت حضرت امام جواد(ع)، آباده را نگین درخشان کشور و منطقه دانست که موجب افتخار بوده و شهدای بزرگی را به انقلاب اسلامی اهدا کرده است.
وزیر بهداشت با اعلان اینکه با وجود تحریم هایی که از شروع انقلاب اسلامی تا به امروز برای جلوگیری از پیشرفت کشور وجود داشته، ایران را دارای قوی ترین سیستم سلامت منطقه توصیف کرد و اظهار داشت: این موفقیت حاصل ایستادگی مردم و همین طور تلاش شبانه روزی دانشمندان و جوانان مومن و انقلابی و مبتکر این مرز و بوم است.
عین اللهی با اشاره به سفر اخیر خود به اجلاس جهانی ژنو اضافه کرد: در این اجلاس مسئولان سلامت دیگر کشورها به توانمندی ایران در زمینه بهداشت و درمان منطقه اذعان داشتند که مایه مباهات است و این در حالیست که پیش از انقلاب، قسمتی از پزشکان ما از کشورهای هند و پاکستان تامین می شد و پیشرفت قابل توجهی در حوزه پزشکی کشور وجود نداشت.
او افزود: در سالهای قبل از انقلاب اسلامی مردم برای معالجه و درمان به دیگر کشورها مراجعه می کردند، اما امروز به حدی از توانمندی در زمینه سلامت دست یافته ایم که خیلی از بیماران کشورهای منطقه برای درمان به ایران سفر می کنند.
وزیر بهداشت در ادامه به دوران بحرانی کرونا و تحریم ها مقابل ایران اشاره نمود و اظهار داشت: کشور ما با وجود تحریم های ناجوانمردانه خصوصاً در زمینه تجهیزات و دارو، از کشورهای موفق در کنترل بیماری کووید۱۹ بود و الان در صورتیکه شاهد آمار بالای مرگ و میر روزانه ناشی از کرونا در خیلی از کشورها نظیر آمریکا هستیم، اما این آمار در ایران به تک رقمی و صفر گراییده است.
عین اللهی با اشاره به این که فداکاری و مجاهدت مدافعان سلامت در تاریخ به ثبت رسیده، موفقیت حاصل از مهار کرونا در ایران را نتیجه مجاهدت های مدافعان سلامت، کوشش های دولت و همکاری مردم خواند.
وی در بخش دیگری از سخنان خود با اعلان اینکه در دولت سیزدهم تلاش می شود مسئولان بصورت مستقیم در بین مردم حضور یافته و از دغدغه های آنان آگاهی یابند، اضافه کرد: یکی از مهم ترین اولویت های وزارت بهداشت، «محرومیت زدایی» است تا سلامت مردم در همه نقاط کشور تامین گردد و در همین زمینه، برنامه عدالت و تعالی سیستم سلامت تدوین شده و بصورت روزانه در سطح کشور در حال اجراست.
عین اللهی در ادامه با اعلان اینکه نهضت خیرین در کشور ممتاز است، از مشارکت خیرین در پروژه مرکز قلب و بیمارستان حضرت امام خمینی(ره) آباده قدردانی کرد و خیرین سلامت را انسان های فداکاری دانست که که برای سلامت مردم از دارایی خود می گذرند، در مناطق محروم گره های فراوانی را می گشایند و از افتخارات فرهنگی کشور به شمار می آیند.

منبع: