آمار جهانی کرونا

به گزارش طب اصیل بنابر جدید ترین آمار رسمی همه گیری کرونا (کووید-۱۹)، مجموع مبتلایان به این بیماری در جهان تابحال به ۵۵۳ میلیون و ۶۹۰ هزار و ۶۳۴ نفر رسیده و مرگ شش میلیون و ۳۶۰ هزار و ۱۰۳ بیمار کووید در دنیا تأیید شده است.
به گزارش طب اصیل به نقل از ایسنا، برپایه تازه ترین داده ها در جدول جهانی پاندمی کرونا، آمریکا با بیشتر از ۸۹.۵ میلیون مبتلا و بیشتر از یک میلیون قربانی، همچنان درصدر لیست کشورهای درگیر با این بیماری قرار دارد و هند هم با آمار بیشتر از ۴۳.۴ میلیون مبتلا، بعد از آمریکا در رتبه دوم جهانی جای گرفته است.
آمار مبتلایان به کووید-۱۹ در برزیل هم از ۳۲.۴ میلیون نفر فراتر رفته و هم اکنون سومین کشور جهان به لحاظ بالاترین شمار مبتلایان است.
برزیل در عین حال با بیشتر از ۶۷۱ هزار جانباخته بعد از ایالات متحده، دومین کشور رکورددار تعداد قربانیان کووید ۱۹ در جهان به حساب می آید و بعد از آن هند با بیشتر از ۵۲۵ هزار قربانی، سومین کشور به لحاظ ثبت بالاترین آمار مرگ و میر کرونایی در این لیست جهانی است.
در اروپا هم فرانسه با ثبت بیشتر از ۳۱.۲ میلیون مبتلا، تا این لحظه رکورددار مبتلا شدن در میان کشورهای این منطقه و هم چهارمین کشور با بیشترین آمار بیمار کرونایی در جهان است. روسیه همینطور با گذشتن از آمار ۳۸۱ هزار قربانی، الان بالاترین رقم مرگ و میر کرونایی را در میان کشورهای اروپایی دارد و در جهان هم چهارمین کشور با بالاترین نرخ فوت شدگان این بیماری است.
جدول جهانی پاندمی کرونا
بنابر جدول به روز شده در پایگاه اطلاع رسانی “ورلداُمتر”، شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری در ۱۰ کشوری که بر اساس گزارش های رسمی بالاترین آمارها را تابحال داشته اند تا بامداد امروز (شنبه) به ترتیب به شرح زیر است:
# نام کشور مجموع مبتلایان مجموع قربانیان ۱ ایالات متحده ۸۹، ۵۰۷، ۰۸۳ ۱، ۰۴۳، ۲۸۱ ۲ هند ۴۳، ۴۸۸، ۵۱۹ ۵۲۵، ۱۶۸ ۳ برزیل ۳۲، ۴۳۴، ۲۰۰ ۶۷۱، ۷۶۴ ۴ فرانسه ۳۱، ۲۰۸، ۹۲۵ ۱۴۹، ۵۸۵ ۵ آلمان ۲۸، ۳۹۲، ۶۲۹ ۱۴۱، ۲۹۲ ۶ انگلیس ۲۲، ۷۴۱، ۰۶۵ ۱۸۰، ۴۱۷ ۷ ایتالیا ۱۸، ۶۱۰، ۰۱۱ ۱۶۸، ۴۲۵ ۸ روسیه ۱۸، ۴۳۳، ۳۹۴ ۳۸۱، ۱۶۵ ۹ کره جنوبی ۱۸، ۳۷۹، ۵۵۲ ۲۴، ۵۶۲ ۱۰ ترکیه ۱۵، ۱۲۳، ۳۳۱ ۹۹، ۰۳۲ همینطور ایران با مجموع هفت میلیون و ۲۳۸ هزار و ۵۸۹ مورد مبتلا شدن و ۱۴۱ هزار و ۳۹۰ مورد فوت ناشی از بیماری کووید-۱۹ هم اکنون در رتبه ۱۷ در میان کشورهای دارای بیشترین آمار مبتلایان به کرونا قرار دارد.
بر مبنای آمار فوق بعد از ایالات متحده، هند و برزیل، تابحال در فرانسه، آلمان، انگلیس، ایتالیا، روسیه، کره جنوبی، ترکیه، اسپانیا، ویتنام، آرژانتین، ژاپن، هلند، استرالیا، ایران، کلمبیا، اندونزی، مکزیک، لهستان، پرتغال، اوکراین، کره شمالی، مالزی، تایلند، اتریش، رژیم صهیونیستی، بلژیک، شیلی، آفریقای جنوبی، کانادا، جمهوری چک، تایوان، سوئیس، فیلیپین، یونان، پرو و دانمارک هم بیشتر از سه میلیون مبتلا ثبت شده است.
روند افزایش آمار مبتلا شدن به بیماری کووید-۱۹ که تابحال در ۲۲۸ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می گیرد.
همینطور در این لینک مشروح آمار گستردگی ویروس کرونا در جهان و جدول حاوی تمام جزئیات آماری در همه کشورها و مناطق درگیر کرونا بروزرسانی می شود.