سفارش ای برای کند ساختن روند تحلیل حافظه

به گزارش طب اصیل، نتایج یک پژوهش نشان می دهد: مصرف روزانه یک وعده سبزیجات برگی و تیره رنگ می تواند روند تحلیل رفتن حافظه را کند سازد.
به گزارش طب اصیل به نقل از ایسنا، نتایج مطالعه ای که روز گذشته (سه شنبه) انتشار یافت، نشان میدهد: افرادی که از غذاهای حاوی فلاونول مصرف میکنند، ممکنست در سنین بالا با سرعت کمتری روند تحلیل رفتن حافظه را طی کنند. فلاونول ها در بعضی انواع میوه و سبزیجات همچون کلم پیچ، گوجه فرنگی، سیب و پرتقال یافت می شود.
یافته های این مطالعه در مجله آکادمی نورولوژی آمریکا منتشر گردید.
دکتر “توماس ام. هالند”، نویسنده ارشد این مطالعه اظهار داشت: انجام اقدامات ساده مانند مصرف میزان بیشتری از میوه و سبزیجات و نوشیدن چای بیشتر راهی آسان برای افراد است تا نقش فعالی در حفظ سلامت مغز خود داشته باشند.
دراین بررسی مشاهده شد: میزان زوال شناختی در افرادی که بالاترین سطح فلاونول را مصرف میکنند یعنی روزانه یک وعده سبزیجات دارای برگ های تیره در رژیم غذایی شان گنجانده شده است در مقایسه با افرادی که پایین ترین سطح مصرف فلاونول ها را داشتند، ۳۲ درصد کمتر بوده است.
هالند اضافه کرد: اعمال تغییر در رژیم غذایی و سبک زندگی در اوایل دوران زندگی به احتمال زیاد بهترین نتایج را به همراه خواهد داشت بدین سبب که تغییرات در مغز مانند انباشت پلاک های آمیلوئید و پروتئین تاو یا توده های نوروفیبریلار در مورد بیماری آلزایمر، ۱۰ تا ۲۰ سال پیش از شروع علایم بالینی شروع میشود.
به گزارش خبرگزاری یونایتدپرس، هرچند این محقق اصرار کرد که رفتارهای سالم خصوصاً در مورد نوع مواد غذایی مصرفی همیشه بموقع است.