مدیر عامل اتحادیه تاکسیرانی های شهری کشور خبر داد آغاز واگذاری ۶۲۰ ون به شهرداری های کشور

طب اصیل: به گزارش طب اصیل، مدیر عامل اتحادیه تاکسیرانی های شهری کشور از آغاز فرایند واگذاری ناوگان ون به شهرداری های کشور همزمان با میلاد با سعادت امام رضا (ع) اطلاع داد.
مرتضی ضامنی در گفتگو با ایسنا، ضمن تبریک میلاد با سعادت حضرت ثامن الحجج امام رضا (ع) اظهار نمود: به یمن ولادت امام رضا(ع) و دهه کرامت، فرایند واگذاری ناوگان ون به شهرداری های کشور شروع شد.
وی ادامه داد: این ون ها بر مبنای قرارداد منعقد شده وزارت کشور و شرکت ایران خودرو دیزل در جهت کمک به بهبود وضعیت ناوگان حمل و نقل عمومی شهری از جانب سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور به شهرداری ها اختصاص داده شد و فرایند واگذاری آن از روز گذشته ۱۰ خرداد ۱۴۰۲ شروع شد.
ضامنی در ادامه بیان نمود: وزیر کشور مستمرا بدنبال بهبود و تقویت ناوگان حمل و نقل عمومی شهری بوده و هستند و دستورات ویژه ای در این خصوص داشته که یکی از ماحصل های این امر ورود خودرو های ون وانا به این حوزه می باشد که این مهم را ارج می نهیم.
وی اظهار نمود: در گام نخست در ماه جاری ۶۲۰ دستگاه ون به شهرداری های مشمول تخصیص داده خواهد شد.
مدیر عامل اتحادیه تاکسیرانی های شهری کشور به خصوصیات بارز این خودرو ها اشاره نمود و اظهار داشت: خودرو های ون جدید دارای فضای داخلی مناسب هم از لحاظ فاصله صندلی ها و راهرو وسط و سقف بلند می باشد و همینطور مجهز به تکنولوژی AVL جهت پایش پیمایش مسافت های طی شده هستند.

منبع: