بسته اخبار اجتماعی ایسنا در سومین روز تیرماه؛ تازه ترین اظهار نظر وزیر کشور درباره حادثه ایرانشهر، ممنوعیت حمل حیوان در خودرو

طب اصیل: برخورد با حمل حیوان در خودروها، اظهار نظر وزیر کشور درباره حادثه ایرانشهر، حبس داروی بیماران هموفیلی در شرکت های دارویی، جزئیات درگیری در مرز آذربایجان و… بخشی از مهم ترین اخبار امروز تحریریه اجتماعی ایسنا بودند.

به گزارش طب اصیل به نقل از ایسنا، امروز و تا لحظه انتشار این گزارش، حدود ۷۰ محتوای خبری از تحریریه اجتماعی ایسنا انتشار یافته است که بعضی از مهم ترین آنها به شرح زیر است:

عبدالرضا رحمانی فضلی – وزیر کشور- امروز اعلام نمود: « در مورد حادثه ایرانشهر آماری که اعلام نمودند واقعی نبود و آنچه که به صورت رسمی به ما تا این لحظه گزارش شده و شکایت کرده اند، ۴ مورد بوده است.» وی اضافه کرد: در بازجویی از افراد ادعا شده است که موارد دیگری وجود دارد، اما هنوز این موارد اثبات نشده است. همینطور قوه قضاییه اکنون مسئول کار است و باید مبحث را به صورت دقیق و سریع پیگیری کند تا با اقدام سریع، بازدارندگی تولید نماییم.

احمد قویدل – مدیرعامل کانون هموفیلی ایران – در گفت وگو با ایسنا ضمن اشاره به دسترسی نامنظم بیماران هموفیلی به داروهایشان، در عین حال تصریح کرد که هیچ کس به جز پزشک معالج اجازه ندارد در نسخه بیمار دست ببرد، دارو را کاهش یا افزایش دهد، اما متاسفانه بیمه ها این اقدام را انجام می دهند و در بعضی مواقع تنها نصف داروی بیماران هموفیلی را تایید می کنند.

سخنگوی سازمان غذا و دارو هم از امکان دسترسی مردم به قیمت مصوب تمام اقلام دارویی اطلاع داد. کیانوش جهانپور اظهار داشت: با عنایت به لزوم اطلاع رسانی به هنگام در مورد فهرست و قیمت مصوب اقلام دارویی و حسب دستور وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و تاکید رییس سازمان غذا و دارو، جزئیات لیست و قیمت مصوب تمام اقلام دارویی قابل عرضه در داروخانه های سراسر کشور در قسمت جستجوی دارو، سامانه اطلاعات دارویی سازمان غذا و دارو به نشانی اینترنتی http: //irc.fda.gov.ir/nfi قابل جستجو و بازیابی است.

محسن ولیئی – مدیرکل کمیته امداد امام خمینی استان تهران هم امروز در نشستی خبر اعلام نمود: پیش بینی می گردد امسال تعداد خیرین و نیکوکاران تا ۲۰ درصد افزایش یابد. همینطور مقرر است ۲۰ درصد از صندوق های میادین و خیابان ها کاهش پیدا کند و عمده کمک ها با استفاده از شیوه های نوین مثل پراخت پیامک با کد *۸۸۷۷#، عابربانک ها، تلفن گویای ملی به شماره ۰۹۶۸۸۷۷ یا وب کیوسک های جدید و یا تلفن ۷۳۵۵ جمع آوری شود.

محمد مهدی تندگویانمعاون ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان- از تصویب اصلاح لایحه «منع به کارگیری بازنشستگان» در کمیسیون اجتماعی مجلس و بازگشت آن به صحن علنی مجلس تا نیمه تیرماه اطلاع داد. تندگویان اضافه کرد: مبحث این لایحه جدید نیست و از قبل هم مطرح بود، ولی تبصره ها و استثناهایش آن قدر زیاد بودند که سبب ابقای بازنشستگانی می شد که همچنان مشغول به کار هستند. بخشی از این افراد جزو مقامات هستند که درصورت تصویب این لایحه، تعیین تکلیف خواهند شد.

رضا اقتدار – کارشناس دفتر زیستگاه ها و امور مناطق سازمان حفاظت محیط زیست- با اشاره به ممنوعیت صدور پروانه اکتشاف معدن در منطقه حیات وحش موته بر مبنای توافق سازمان حفاظت محیط زیست و وزارت صنعت، معدن و تجارت در سال ۱۳۵۴ اظهار نمود: پناهگاه حیات وحش موته جزو بند «الف» این موافقت نامه است و بر مبنای ردیف ۲۰ همین بند از همان سال قرار شده که در داخل پناهگاه حیات وحش موته مجوز معدن کاوی دیگری صادر نشود. وی تصریح کرد: پروانه اکتشاف معدن در این منطقه را کارگروه ماده ۲۴ استان اصفهان صادر کرده است.

لیلا نظری – سخنگوی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران- هم اعلام نمود: امسال شمار روزهای آلوده بهار به ۱۴ رسید که در مقایسه با دو سال اخیر، آلوده ترین بوده است. از ابتدای بهار هوای تهران ۸ روز پاک و ۷۱ روز سالم داشت که از این نظر هم هوای بهار ۹۷ نسبت به سال های اخیر افت کیفیت داشته است.

سردار قاسم رضایی – فرمانده مرزبانی ناجا- امروز جزییاتی درباره اخبار مربوط به درگیری در مرز آذربایجان اعلام نمود. وی اظهار داشت: این درگیری در مرز رخ نداده و در خاک همان کشور رخ داده است. بعد از این حادثه مرزبانان ما مبحث را بررسی نموده و در تحقیقات اولیه آنان مشخص شده که این درگیری در عمق دو کیلومتر از مرز و در خاک این کشور رخ داده است.

سردار حسین اشتری – رئیس پلیس کشور- در نخستین نشست فصلی مدیران ستادی و روسای پلیس های راه و راهور اعلام نمود: هنجارشکنی در خودرو، آلودگی صوتی، مزاحمت برای نوامیس، بی حجابی، سرعت هایی که سبب تولید رعب و وحشت می گردد و… همچون مواردی است که پلیس باید طبق قانون با آنها برخورد کند و در هر جایی که امکان متوقف کردن خودرو وجود ندارد باید شماره پلاک این خودروها یادداشت شده تا با آنها برخورد شود.

در ادامه پنج خبر اول و پربازدید امروز تحریریه اجتماعی ایسنا تا لحظه انتشار این گزارش، باز نشر می شود:
دستور فرمانده ناجا برای برخورد با بی حجابی، دور دور، شیشه دودی غیرمتعارف در خودروها
جزئیات درگیری در مرز آذربایجان
احتمال تغییر نحوه محاسبه حقوق بازنشستگی
ایست قلبی راننده ون در بزرگراه امام علی
برخورد با حمل حیوان در خودروها