شهریاری: برای اداره صحیح کشور باید ساختار دولت و مجلس را تغییر دهیم

به گزارش طب اصیل نماینده مردم زاهدان با انتقاد از عملکرد دولت در حوزه های مختلف تصریح کرد: اگر بخواهیم کشور را صحیح اداره نماییم باید ساختار دولت و مجلس شورای اسلامی را تغییر دهیم.
به گزارش طب اصیل به نقل از ایسنا، حسینعلی شهریاری، نماینده مردم زاهدان در مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور جلسه علنی امروز (چهارشنبه) مجلس شورای اسلامی، اظهار داشت: ۴۰ سال است که از پیروزی انقلاب اسلامی می گذرد. علیرغم همه دشمنی معاندین این انقلاب با قدرت راه خویش را ادامه داده است. ما شاهد پیشرفت زیادی در زمینه های مختلفی بودیم، اما اگر نتوانستیم در این زمینه ها بهتر باشیم بطور قطع به دلیل سوء مدیریت بوده است ما اگر نتوانستیم فقر را از بین ببریم به دلیل مشکلات در سازمان برنامه و بودجه بوده است.
شهریاری ادعا کرد: روابط و رانت در این سازمان تصمیم گیری می کنند.

وی اضافه کرد: پرپر شدن دختر بچه را تسلیت می گویم ولی هر گونه برخورد هیچ سودی برای خانواده ها نخواهد داشت. حادثه دانشگاه آزاد را هم تسلیت می گویم. چرا هنگامی که مبحث قاچاق سوخت مطرح می گردد توجه ها به سمت سیستان وبلوچستان می رود در حالیکه در زمان انتخابات مبحث گازرسانی وعده داده شد، ولی بیشتر از ۱۵ درصد پیشرفت نکرده است؟ اگر گازرسانی صورت می گرفت این کودکان در آتش نمی سوختند. با مسئولان نالایق گاز برخورد شود.

نماینده مردم زاهدان در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: لبخندهای آقای ظریف نه تنها سبب نشاط مردم نمی گردد، بلکه به دلیل دیپلماسی ضعیف و فشل در گرفتن حق آبه سیستان وبلوچستان باعث انزاجار مردم می گردد. آیا وظیفه وزیر امور خارجه فقط جلسه گذاشتن با موگرینی است؟ یا باید در مورد هفت گروگان هم کاری کند؟ فقر و بیکاری در استان بیداد می کند. مردم فقط آمار اشتغال سالیانه را از دولت می شنوند. حاشیه نشینی و کمبود امکانات از دیگر مشکلات استان است. کمیته امداد امام خمینی (ره) اعلام نمود ۶۰۰ هزار مددجو به کمیته اضافه شده است و افزایش ۵۰ درصدی متقاضیان را داریم. آیا مشکلات معلمان و کشاورزان حل شده است؟ آیا یک میلیون و ۲۰۰ هزار تومان حقوق برای معلمان کافی است؟ آقای روحانی! اگر به مدارس غیر انتفاعی نزدیک محل سکونت خود نگاهی بیندازید می بینید که ۱۵ یا ۱۶ میلیون تومان حتی برای مقاطع پایین هزینه دریافت می کنند.

شهریاری عنوان کرد: از افتخارات دولت شما طرح تحول سلامت بود. نگذارید این طرح با مشکل روبرو شود. درست است که شما نیازی به رای ندارید ولی نگذارید این طرح با مشکل روبرو شود. اگر به خصوصی سازی علاقه دارید دولت و مجلس شورای اسلامی را به بخش خصوصی واگذار کنید. در این مدت کدام واگذاری مشکل مردم را حل کرد؟ با افزایش دلار گوشت قرمز از سفره مردم حذف گردیده است و هم اکنون به تدریج مرغ هم حذف می گردد. ننگ بر مسئولان و نمایندگانی که سیر هستند و غم و درد مردم گرسنه را نمی چشند. چه فکری برای جانبازان و خانواده های شهدا کردید؟

نماینده مردم زاهدان خطاب به دبیر شورای نگهبان، بیان کرد: آقای جنتی! شما فرمودید برای نمایندگان کلاس اخلاق بگذارید، البته که تذکر برادر و یا خواهر مومن به یکدیگر ثواب هم دارد، ولی این نمایندگان نیستند که نیاز به کلاس اخلاق دارند، آیا کاندیداهای ریاست جمهوری در مناظرات اخلاق را رعایت کردند؟ آیا به قول هایی که داده اند عمل کردند؟ این نمایندگان و رییس جمهورها دست پخت حضرتعالی و همکاران شما در شورای نگهبان نیست؟ شما که نظارت استصوابی دارید و نماینده را از میز مجلس شورای اسلامی باز می گردانید چرا با کاندیداهای ریاست جمهوری که تهمت های عجیب و غریب می زدند برخوردی نمی کردید؟ اگر بخواهیم کشور را صحیح اداره نماییم باید ساختار دولت و مجلس شورای اسلامی را اصلاح نماییم، چونکه این حکومت به اسم دین به علت سوء مدیریت مسئولان باعث دین گریزی جوانان شده است.

شهریاری در انتها عنوان کرد: حتما باید اتفاقی رخ دهد که به فکر بخاری دادن به مدارس و دادن اتوبوس نو به دانشگاه باشیم؟ چرا پیش از اتفاق کاری انجام نمی دهیم؟ وزیر بهداشت، از پر تلاش ترین وزرا است، ۳۵۰ سفر داشتند. ۹ بار به سیستان وبلوچستان آمده اند، ۱۵ بار به خوزستان و ۹ بار هم به مناطق زلزله زده سفر کرده اند. اگر طرح تحول سلامت مشکلی دارد باید حل شود، ولی دل مردم به طرح خوش بود. اجازه ندهید این طرح گرفتار مشکل شود.