آیا هوش بر طول عمر تاثیر دارد؟

طب اصیل: افراد باهوش مسن و خردمند مخصوص داستان ها و افسانه ها نیستند و بنظر می رسد افراد با هوش، عمر طولانی تری نسبت به سایرین دارند بعنوان مثال اسحاق نیوتن در سن هشتاد و چهار سالگی، برتراند راسل فیلسوف و ریاضیدان در نود و هفت سالگی و ریتالوی مونتالچینی نوروبیولوژیست برنده جایزه نوبل نیز در ۱۰۳ سالگی از دنیا رفتند.
به گزارش طب اصیل به نقل از ایسنا- بااینکه خدمات درمانی با طول عمر بیشتر ارتباط دارند اما نتایج تحقیقات نشان می دهد که امکان دارد ارتباط ظریف تری بین طول عمر و هوش وجود داشته باشد.
در سال ۲۰۱۷ گروهی به سرپرستی روانشناس پروفسور ایان داری در دانشگاه ادینبورگ تحقیقاتی را در این مورد با بیشتر از ۶۵ هزار نفر منتشر نمودند که ضریب هوشی آنان در سال ۱۹۴۷ در سنین کودکی اندازه گیری شده بود.
نتایج این تحقیق نشان داد افرادی که ضریب هوشی بالاتری در کودکی داشتند، خطر مبتلاشدن به بیماری هایی مانند سرطان ریه، بیماری های قلبی و سکته های مغزی کمتری داشتند که این عوامل سبب افزایش طول عمر می شود.
در واقع این آمار بیان کننده انتخاب های بهتر در شیوه زندگی، مانند رژیم های غذایی سالم و میزان پایین تر از استعمال دخانیات باشد.

منبع: