روابط عمومی سازمان تدارکات پزشکی اطلاعیه داد؛ جزئیات احضار رئیس سازمان تدارکات پزشکی

طب اصیل: به دنبال احضار رئیس سازمان تدارکات پزشکی، روابط عمومی این سازمان در اطلاعیه ای بر ضرورت پرهیز از انتشار شایعات تاکید نمود.
به گزارش طب اصیل به نقل از مهر، در این اطلاعیه آمده است: بامداد روز یک شنبه ۲۷ مرداد، ماموران با حضور در دفتر رئیس سازمان تدارکات پزشکی از وی خواسته اند برای پاسخ به سوالات و ابهامات موجود درباب یکی از پرونده های مربوط به واردات یک نوع داروی مورد نیاز کشور آنها را همراهی کند.
بر اساس آنچه تابحال به پیگیری های واحد حقوقی سازمان تدارکات پزشکی اعلام شده، این مساله در رابطه با خرید و واردات داروی گلوکانتیم می شود که دارویی مهم در درمان بیماری لیشمانیوز (سالک) است.
پیش از این نیز در فضای مجازی، شبهاتی در این مورد طرح شده بود که سازمان تدارکات پزشکی در ۲۸ خرداد ۹۸ در اطلاعیه ای، توضیحاتی جامع را در باره آنرا ارائه کرده است. در اطلاعیه این سازمان اعلام شده بود که واردات این دارو بعد از نایاب شدن، در دو محموله و با درخواست و تقاضای وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و سازمان غذا و دارو جهت کنترل بحران اپیدمی سالک در مراکز بهداشتی_درمانی کشور انجام شده بود. حالا سوژه واردات این دارو از طرف نهادهای مسئول در حال بررسی است و برای یکی از مراجع واردات این دارو یعنی سازمان تدارکات پزشکی و رئیس فعلی آن قرار وثیقه تعیین شده است. سازمان تدارکات پزشکی با تاکید بر این نکته که احتمال بروز مشکلات و سوءتفاهم در هر مجموعه ای وجود دارد، تصریح می کند که همه ما تابع قانونیم و برای روشن شدن موضوع، حداکثر همکاری با دستگاه های رسیدگی کننده در این زمینه صورت خواهد گرفت. داوری، اعلام نظر و تصمیم گیری نهایی همراه با رعایت عدالت و شفافیت در این زمینه تنها بر عهده مراجع قانونی می باشد. پس هرگونه گمانه زنی و اظهار نظر در این مقطع، غیرمسئولانه و خارج از انصاف و قانون است و باید تا رسیدگی کامل، شفاف و نهایی به این موضوع، صبر و آبروی افراد را حفظ کرد. سازمان تدارکات پزشکی هلال احمر ضمن قدرشناسی از اهالی رسانه که با حساسیت اخبار مربوط به این سازمان را پیگیری می کنند، باردیگر یادآوری می کند پاسخ گویی را وظیفه خود می داند، اما تا زمان اعلام دستگاه های مسئول از انتشار جزئیات بیشتر در این زمینه معذور است.

منبع: