همزمان با هفته بسیج صورت می گیرد ارائه خدمات درمانی رایگان ۷۰۰ تیم تخصصی پزشکی در مناطق محروم

طب اصیل: با آغاز هفته بسیج، ۷۰۰ تیم تخصصی و تک تخصصی پزشکی برای ارائه خدمات ویزیت رایگان از طرف سازمان بسیج جامعه پزشکی به مناطق محروم سراسر کشور اعزام می شوند.

به گزارش طب اصیل به نقل از ایسنا، بسیج جامعه پزشکی در نظر دارد تا خدمات بهداشتی-درمانی را در هفته بسیج که از ۲۹ آبان ماه شروع شده و تا پنجم آذر ماه ادامه دارد، به مردم مناطق محروم عرضه نماید. بر این اساس مقرر است چندین بیمارستان صحرایی در مناطق محروم کل کشور، مانند مناطق محروم استان اردبیل، گلستان، مناطق مرزی و… تاسیس شود.

همچنین مقرر است، ۷۰۰ تیم تک تخصصی و تخصصی در چارچوب طرح شهید رهنمون به مناطق محروم سراسر کشور اعزام شوند تا مردم این مناطق را به صورت رایگان ویزیت کنند.

بنابر اعلام روابط عمومی بسیج جامعه پزشکی، طی هفته بسیج، نزدیک به ۱۵۰ تا ۲۰۰ ایستگاه سلامت در کشور دایر می شود و برنامه هایی مانند تجلیل از خانواده های معزز شهدای جامعه پزشکی در همه استان ها و تجدید بیعت با شهدای بسیج نیز پیش خواهند برد. همین طور در نماز جمعه امروز و نماز جمعه هفته آینده خدماتی را در مصلی های نماز جمعه استان ها از طرف پزشکان و سازمان بسیج جامعه پزشکی ارائه می شود.

منبع: