با انجام ۲۰۷ عمل جراحی؛ رکورد جراحی شکاف لب و کام شکسته شد

به گزارش طب اصیل رکورد جراحی شکاف لب و کام در بیست و ششمین سفر جراحان پلاستیک گروه مرهم در مسافرت کرمانشاه شکسته شد.

به گزارش طب اصیل به نقل از مهر، بیست و ششمین سفر گروه مرهم به سرپرستی عبدالجلیل کلانترهرمزی رئیس بخش جراحی پلاستیک بیمارستان ۱۵ خرداد دانشگاه به مناطق محروم در کرمانشاه انجام شد.
این گروه نیکوکار پزشکی که متشکل از ۸۲ نفر است را جراحان پلاستیک، متخصصان بیهوشی، گروهی از پزشکان عمومی، متخصص ارتوپدی، متخصص طب توانبخشی، کارشناس اتاق عمل، کارشناس هوشبری، متخصص فناوری اطلاعات، عکاس پزشکی، کارشناس روابط عمومی، مددکار اجتماعی پزشکی، نیکوکار مردمی، فیلمبردار و مستند ساز و متخصص گفتار درمانی همراهی کردند.
بر اساس این گزارش از ۳ ماه پیش گروه مرهم توسط استاندار کرمانشاه، رئیس دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه و سایر نهادهای مسئول دعوت شده بود که با برنامه ریزی الکترونیکی، بیمارستان امام خمینی(ره) کرمانشاه برای انجام این عملیات انتخاب گردید و ۱۳ اتاق عمل، بخش های گوش و حلق و بینی و چشم پزشکی به مدت ۵ روز به گروه مرهم اختصاص داده شد.
در این سفرجراحان پلاستیک توانستند از رکورد سفر دور گذشته، که ۶۵ عمل در یک روز بود عبور و یک رکورد تاریخی ( ۷۵ عمل در روز اول) را برای جراحان پلاستیک مناطق محروم و موسسه ملی مرهم ثبت کنند.
در روز دوم این سفر هم همین این افتخار تکرار شد و با ۷۵ عمل طی ۲ روز تعداد عمل از مرز ۱۵۰ جراحی گذشت و در روز سوم با ۵۷ عمل در مجموع ۲۰۷ عمل جراحی شکاف لب و کام و ناهنجاری های همراه تولد سر و صورت توسط گروه به صورت مجانی انجام شد.
در این سفر تمامی نهادهای اجرایی سطح یک استان کرمانشاه همچون استاندار، رئیس دانشگاه، شهرداری، بهزیستی، کمیته امداد، کانون وکلا و نهادهای مختلف مردمی با مشارکت صد درصدی، ضمن استقبال و فراخوان بیماران در تمام مدت گروه را همراهی کردند.
ثبت این رکورد تاریخی توسط جراحان پلاستیک مناطق محروم که عمده آنها فارغ التحصیل دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی هستند برگ زرین دیگری بر تاریخ پزشکی کشور، دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی و انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی ایران افزود.
جراحان پلاستیک و ترمیمی مرکز پزشکی آموزشی درمانی ۱۵ خرداد با مشارکت حداکثری خود همانند سفرهای گذشته، نقش دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی را در خدمت رسانی به مناطق محروم برجسته کردند و اساتید جراحی پلاستیک دانشگاه های علوم پزشکی سراسر کشور (شهید بهشتی، ارتش جمهوری اسلامی ایران، قم، اراک، لرستان، جندی شاپور، کرمان، البرز، مشهد، کرمانشاه) و جراحان پلاستیک عضو انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی ایران در عرضه این خدمات مشارکت فعال داشتند.
این سفرنیکوکارانه که در نوع خود در جهان از چندین جنبه بی نظیر است می تواند الگو و راهگشایی برای تشکیل سایر گروه های تخصصی و فوق تخصصی نیکوکارانه باشد.