تولید فیلتر همودیالیز در هلال احمر از سر گرفته شد

به گزارش طب اصیل رئیس سازمان تدارکات پزشکی جمعیت هلال احمر از بازگشایی خط تولید هالوفایبر (فیلتر همودیالیز) در شرکت تجهیزات پزشکی هلال ایران اطلاع داد.
به گزارش طب اصیل به نقل از ایسنا، دکتر صفاری در مراسم بازگشایی خط تولید فیلتر همودیالیز در شرکت تجهیزات پزشکی هلال ایران که زیر مجموعه سازمان تدارکات هلال احمر است، اظهار داشت: سه ماه قبل به ما مأموریت دادند که به واسطه بروز مشکلاتی در سازمان تدارکات پزشکی در خدمت این مجموعه باشیم.
وی اضافه کرد: یکی از اشکالات مان در شرکت تجهیزات پزشکی سها، بحث توقف استراتژیک ترین کالای این شرکت، یعنی فیلترهای همودیالیز بود. این در حالی بود که بیماران دیالیزی یکی از صدمه پذیرترین بیماران بوده و نیازمند دستگاه ها و فیلترهای همودیالیز هستند.
صفاری افزود: در عین حال به صورت کلی در کشور دو تولیدکننده صافی دیالیز داشتیم که هر کدام بخشی از بازار را تامین می کردند و توقف خط تولید صافی دیالیز سها بسیار چالش ایجاد می کرد. طی سه ماه گذشته تلاش ها و حمایت های بسیاری جهت راه اندازی مجدد آن صورت گرفت و امروز خوشحالیم که این خط تولید باردیگر افتتاح شد.
وی با اشاره به اینکه همچنان سیاست های توسعه ای را در این شرکت پیش می بریم، اظهار داشت: این خط تولید حتما باید “های تک” شود. در عین حال ارتباط مان با شرکت آلمانی باید به صورت مستقیم باشد، نه واسطه ای تا بتوانیم کالایی سالم تر تامین و تولید نماییم.
وی با اشاره به اینکه این شرکت ۳۶۰۰ دستگاه همودیالیز از ۶۰۰۰ دستگاهی را که تولید می شود تحت پوشش قرار می دهد، اضافه کرد: در عین حال باید GMP شرکت را ارتقا دهیم تا بتوانیم در عرصه بین المللی هم حضور یابیم. شرکت تجهیزات پزشکی هلال احمر، هلدینگی بزرگ و با پتانسیلی بالا در عرصه تولید دارو، تجهیزات پزشکی، واردات آنها و… است.