دانشمندان اعلام کردند؛ واکسن ویروس جدید کرونا تا ۳ ماه آینده آماده می شود

به گزارش طب اصیل دانشمندان سلامت آمریکا اعلام نمودند واکسن موردنظر برای ویروس جدید کرونا (۲۰۱۹-nCoV) تا ۳ ماه آینده برای تست انسانی در مرحله ابتدایی آماده است.

به گزارش طب اصیل به نقل از مهر، «کاترین پالز»، عضو تیم تحقیق از دانشگاه ایالتی پنسیلوانیا، عنوان می کند: پیشرفت در زمینه تکنولوژی از زمان شیوع سارس در سال ۲۰۰۳ به شدت باعث کوتاه شدن زمان تولید واکسن شده است.
واکسن ویروس سارس در طول ۲۰ ماه آماده شد و حال با پیشرفت های صورت گرفته، زمان بندی تولید واکسن برای سایر بیماری های ویروسی به ۳.۲۵ ماه رسیده است.
دانشمندان امیدوارند تولید واکسن ۲۰۱۹-nCoV حتی سریع تر هم اتفاق بیفتد. در تولید این واکسن از تکنولوژی واکسن mRNA استفاده می شود.
گیرنده اصلی انسانی برای گلیکوپروتئین سارس، ACE۲ (آنزیم تبدیل کننده آنژیوتانسین ۲) بود. بررسی های ابتدایی نشان داده است ۲۰۱۹-nCoV هم دارای برخی اسیدآمینه های مشابه با ویروس سارس است و ازاین رو امکان استفاده از ACE۲ بعنوان گیرنده وجود دارد.
مؤسسات پزشکی آمریکا و چین در حال همکاری باهم در جهت تولید واکسنی ضد ویروس جدید کرونا هستند؛ ابتلاء ۸۳۰ مورد به این ویروس تابحال در چین تأیید شده است.
سازمان بهداشت جهانی اعلام نموده که هنوز اعلام وضعیت اضطراری بین المللی به علت شیوع این ویروس در چین زود است.