در گزارش طب اصیل اعلام شد صادرات داروی ایرانی درمان سرطان به تایلند و ارمنستان

طب اصیل: مدیر عامل شرکت تولید کننده داروی درمان سرطان از صادرات سینادوکسوزوم به تایلند و ارمنستان تا پیش از سال جدید آگاهی داد.

به گزارش طب اصیل به نقل از مهر، یک شرکت دانش بنیان در پارک فناوری پردیس بعد از ستاندن مجوزهای لازم از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برای تولید نانوداروی ضد سرطان سینادوکسوزوم، موفق به صادرات و عرضه این محصول به کشور سوریه شد.
این محصول که در زمینه درمان بیماری هایی نظیر سرطان سینه و تخمدان کاربرد دارد، با قیمتی کمتر از محصول مشابه خارجی در بازار دارویی ایران عرضه شده است. به نحوی که با وجود قیمت ۷۰۰ دلار برای هر ویال در بازارهای منطقه ای، داروی سینادوکسوزوم به قیمت ۳۸۰ هزار تومان با تعرفه آزاد و ۳۸ هزار تومان با تعرفه بیمه ای در بازار داخلی عرضه می شود.
طبق اعلام این شرکت، داروی سینادوکسوزوم تا کنون بیشتر از ۶ هزار ویال در کشور فروش داشته است که نشاندهنده پذیرش و تایید آن از طرف متخصصان انکولوژیست است.
داروی سینادوکسوزوم تولید ایران به سبب اینکه به صورت انتخابی بر روی بافت های مبتلا عمل می کند، عوارض کمتری نسبت به داروی دوکسوروبیسین معمولی دارد.
مهناز قمی مدیر عامل شرکت دانش بنیان تولید کننده این دارو در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار نمود: تابحال موفق شدیم داروی سینادوکسوزوم را به سوریه و لبنان صادر نماییم.
وی با اشاره به اینکه کشورهای دیگری نیز مخاطب این دارو هستند، بیان کرد: با کوشش های زیاد در صدد برآمدیم تا این دارو را در ارمنستان و تایلند ثبت کنیم؛ این رجیستر دارو مدت زمانی به طول می انجامد.
قمی با تاکید بر آماده بودن این دارو برای صادرات اظهار داشت: پیش بینی می نماییم که در ماه پایانی امسال و پیش از سال جدید این دارو وارد تایلند و ارمنستان شود.

منبع: