سازمان غذا و دارو توضیح داد؛ ماجرای تولید داروی ترکیبی کرونا

طب اصیل: سازمان غذا و دارو، در رابطه با موضوع تولید داروی ترکیبی کرونا ظرف روزهای آینده، توضیحاتی ارائه داد.
به گزارش طب اصیل به نقل از مهر، در مورد ورود داروی ترکیبی ایرانی کرونا به بازار، به اطلاع می رساند: بدون شک با همت دانشمندان و پژوهشگران داروسازی ایرانی در سال های اخیر شاهد بومی سازی تولیدات دارویی در داخل کشور بوده و با تولید ۹۷ درصد از داروهای مورد نیاز بیماران کشور و نزدیک شدن به مرزهای خودکفایی توطئه کشورهای مدعی حقوق بشر در تحریم بیماران هموطن خودرا ناکام گذاشته ایم که از آن جمله می توان به فناوری صددرصد ایرانی در زمینه تولید رادیوداروها، نانوداروها، داروهای بیوتکنولژی، سل تراپی و…، اشاره نمود که به اذعان محققین و تولیدکنندگان بی طرف کمتر کشوری در جهان همچون ایران می توان نام برد که همزمان در همه این زمینه ها شاهد جهش و رشد قابل توجهی باشد. موضوع مطرح شده درباب تأخیر در واردات مواد اولیه یکی از شرکت های تولیدکننده داروی کرونا به سبب تحریم های ظالمانه دارویی مقابل ملت ایران بود که در توضیحات آمده است، مشکل مواد اولیه این شرکت داخلی حل شده و مواد اولیه تولید این دارو که از مدت ها قبل در کشور صورت می گرفته، تامین شده است.

همین طور در مورد زمان تولید داروی مدنظر و توزیع آن، مدت زمان دو هفته ای اعلام گردید که متأسفانه برداشت اشتباه از پاسخ های ریاست سازمان غذا و دارو و درج آن در رسانه ها با عنوان ساخت داروی ضد کرونای ایرانی، موجب موج سواری رسانه های بیگانه شده است.

پس خاطرنشان می گردد اطلاع رسانی صرفاً در مورد واردات ماده اولیه داروی بیماران مبتلا به کرونا بوده که در گذشته نیز در کشور صورت می گرفته و در دنیا نیز توسط کشورهای معدودی تولید و مصرف می گردد. پس در شرایط حساس کنونی که دنیا و به تبع آن کشور ما با بحران کرونا مواجه می باشد، انتظار می رود رسانه های منصف و متعهد با دقت و حساسیت بیشتری در رسالت مقدس اطلاع رسانی و آگاهی بخشی به مردم، ایفای نقش کنند. گرچه افتخارات جوانان ایرانی در زمینه داروسازی فراتر از آن است که با این قبیل جوسازی ها و شایعه پراکنی ها بتوانند ارزش کار آنها را تضییع نمایند.

منبع: