رئیس دانشگاه علوم پزشکی شاهرود: ۲۸۳ بیمار کرونایی در شاهرود بهبود یافتند

طب اصیل: رئیس دانشگاه علوم پزشکی شاهرود از بهبودی ۲۸۳ بیمار کرونایی در شاهرود و میامی آگاهی داد و اظهار داشت: میزان بهبودی بیماران در این دو شهرستان ۷۹ درصد است.

به گزارش طب اصیل به نقل از مهر، رضا چمن ظهر یکشنبه در جمع خبرنگاران به میزبانی دفتر خود درباره آخرین آمار کرونا در شهرستان های شاهرود و میامی بیان کرد: تا امروز پاسخ آزمایش کرونا ویروس ۳۵۹ نفر مثبت اعلام شده که از این تعداد ۲۸۳ نفر بهبود پیدا کرده اند.
وی با اعلان اینکه ۷۹ درصد بیماران کرونایی در شاهرود و میامی بهبود پیدا کرده اند، اشاره کرد: این افراد بعد از ارائه آموزش های بهداشتی لازم توسط کادر درمانی به منزل رفته تا مابقی دوران نقاهت را در خانه بگذرانند.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی شاهرود با اعلان اینکه ۸۲ درصد جمعیت تحت پوشش این دانشگاه مورد غربالگری کرونا قرار گرفته اند، ابراز کرد: ۸۶ درصد جمعیت تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی شاهرود در سامانه salamat.gov.ir خود اظهاری کرده اند.
چمن با اشاره به لزوم استمرار طرح «در خانه ماندن» و پرهیز از هر گونه دید و بازدید و مسافرت، اظهار داشت: رعایت اصول خود مراقبتی و کنترل تماس ها در منزل و به خصوص در رابطه با سالمندان و کسانی که بیماری های مزمن زمینه ای دارند، الزامی است

منبع: